Perfekcyjne nogi, czyli o usuwaniu rozstępów i cellulitu

Która kobieta nie marzy o tym, by jej nogi wyglądały tak, jak nogi modelek? Długie i pozbawione defektów… Niestety statystyki wskazują, że większość pani boryka się z rozstępami i cellulitem, co jest powodem kompleksów. Jeżeli mamy w sobie silną wolę, wówczas można „wziąć się” za swoje nogi i doprowadzić je do ładu. Usuwanie rozstępów i redukcja skórki pomarańczowej jest możliwa, ale wymaga poświęceń i cierpliwości.

Powiedz NIE rozstępom!

Usuwanie rozstępów jest procesem żmudnym. Trzeba wiele cierpliwości i regularności w działaniu, by pozbyć się problemu. Znacznie łatwiej pójdzie nam, gdy mamy do czynienia z czerwonymi rozstępami w fazie zapalnej. Świeże rozstępy bardzo łatwo zredukować za pomocą kosmetyków. Natomiast zanikające rozstępy – jasno-perłowe blizny są oporne na działanie kosmetyków. Bardzo często potrzebne będą „mocniejsze środki”, czyli specjalne zabiegi w salonie kosmetycznym albo gabinecie dermatologii estetycznej.

Na rozstępy w fazie zapalnej – jak już wyżej wspomniałam – niezbędne okażą się specjalne kosmetyki. Trzeba działać szybko, by prążki nie przeszły w fazę bliznowacenia. Skuteczne preparaty powinny zawierać w swoim składzie substancje, które będą przede wszystkim pobudzały produkcję kolagenu, a więc wpływały korzystnie na metabolizm fibroblastów. Dobre rezultaty przynoszą specyfiki, które zawierają w swoim składzie wyciąg z  wąkorotki azjatyckiej (centella asiatica), wyciąg z soi czy związki krzemu (silanole). W składzie preparatów na rozstępy nie powinno również zabraknąć witamin i minerałów oraz antyoksydantów, które będą przeciwdziałały procesom starzenia się skóry oraz zapobiegną jej uszkodzeniu. Witamina A, witamina K, witamina C, magnez – to niezbędne substancje.

Kosmetyki na rozstępy należy starannie wsmarowywać w ciało. Ważne jest, by masować skórę. Dzięki temu dobroczynne składniki kremów na rozstępy szybciej wnikną w skórę i szybciej zaczną działać. Warto również specyfiki nakładać po kąpieli bądź prysznicu, gdy skóra jest rozgrzana. Ciepła skóra szybciej wchłania substancje. Jakie kosmetyki będą najlepsze? No właśnie… wybór jest trudny, ponieważ takich specyfików jest mnóstwo. Jeżeli nie mamy swojego sprawdzonego preparatu, może warto spróbować Revitol Stretch Mark – krem na rozstępy firm Revitol. Specyfik ten skutecznie redukuje rozstępy, zarówno te w fazie zapalnej, jak i fazie bliznowacenia.

Na jasno-perłowe prążki jest również ratunek. Wystarczy wybrać się do salonu kosmetycznego i zdecydować się na mezoterapię, peeling chemiczny, chemabrazję kolorową czy laserowe usuwanie rozstępów. Możliwości jest wiele. Trzeba mieć jednak na uwadze fakt, że zabiegi takie są kosztowne, a tylko kilkakrotne przeprowadzenie kuracji jest w stanie zredukować niechciane prążki. Dlatego też znacznie lepiej zadbać o to, by rozstępy nie zagościły na naszej skórze.

Wypowiedz wojnę cellulitowi

Kolejnym defektem skórnym, który szpeci kobiece nogi jest cellulit. Ze skórką pomarańczową (tak przyjęło się określać cellulit) boryka się nawet dziewięćdziesiąt procent kobiet w różnym wieku. W gronie osób dotkniętych cellulitem znajdują się zarówno młode dziewczyny w wieku dojrzewania, kobiety w ciąży, a nawet dojrzałe panie. Wszystko to za sprawą zawirowań hormonalnych spowodowanych estrogenami.

Na szczęście i z cellulitem można sobie poradzić. Trzeba jednak mieć świadomość, że skórka pomarańczowa to trudny przeciwnik. Łatwo nie będzie, ale zwycięstwo jest możliwe. Przede wszystkim trzeba zmienić swój sposób odżywiania się. Należy odrzucić jadłospis, który sprzyja tyciu oraz zaparciom. Należy unikać obcisłych spodni, które mogą powodować utrudnienie krążenia, a zaburzenia krążenia sprzyjają powstawaniu skórki pomarańczowej. W walce z cellulitem niezbędny jest również ruch. Aktywność fizyczna przyspiesza proces spalania tkanki tłuszczowej. Ćwiczyć można na różne sposoby. Wskazana jest jazda na rowerze, jazda na rolkach, jogging, pływanie, energiczne marsze. Można też skorzystać z klubów fitness, które oferują różnorodne treningi. Możliwości jest naprawdę wiele, trzeba tylko chcieć.

Innym sposobem na pozbycie się cellulitu są specjalne kosmetyki. Powinny one zawierać w swoim składzie odpowiednie substancje. Po pierwsze – powinny przyspieszać proces spalania tłuszczu, po drugie – pobudzać mikrokrążenie, po trzecie – wzmacniać oraz uszczelniać naczynia krwionośne. Należy zatem koniecznie zwracać uwagę na etykietę kosmetyków. Wśród składników powinny znaleźć się między innymi: kofeina, guarana, kakaowiec, wyciąg z kasztanowca, wyciąg z liści miłorzębu japońskiego, wyciąg z bluszczu, ekstrakt z alg morskich, wyciąg z centella asiatica.

Dobroczynne działanie na skórę mają również masaże. By przyniosły oczekiwane rezultaty powinny trwać co najmniej piętnaście minut. Dokładnie wymasowana skóra pobudzi mikrokrążenie oraz przygotowana zostanie do wchłonięcia specyfików kosmetycznych.

By wzmocnić efekt, warto raz na jakiś czas skorzystać z zabiegów oferowanych przez salony kosmetyczne. Mezoterapia, liposukcja kawitacyjna czy drenaż limfatyczny przyniosą doskonałe rezultaty.

5,1 k