Peelingi na rozstępy

Robimy wszystko, by pozbyć się rozstępów. Dlatego też poszukiwania nad skutecznym sposobem likwidacji prążków trwają nieustannie. Kremy to „oczywista oczywistość”. Ale co jeszcze stosować, by choć trochę zminimalizować widoczność nieestetycznego efektu rozstępowania się skóry?

A może by tak peeling…?

To, że peelingi skutecznie redukują cellulit wiedziałam. Ale żeby rozstępy? Okazuje się, że i są takie, które nieestetyczne prążki wygładzą.

Nie pozostaje nic innego, jak odpowiedzieć na jedno zasadnicze pytanie – dlaczego peelingi miałyby pomóc w redukowaniu rozstępów. Spieszę więc z odpowiedzią. Peelingi to rodzaj kuracji, które przyczyniają się do złuszczenia martwych komórek naskórka. Dzięki temu dobroczynne składniki preparatów na rozstępy mogą wniknąć głęboko w skórę, co sprawia, że kosmetyki są bardziej efektywne. Ale to nie wszystko. Peelingi mają bowiem właściwości „ścierające”, co sprawia, że skóra staje się wygładzona, a w przypadku rozstępów – zostaje zredukowana ich głębokość. Peelingi wpływają również korzystnie na pobudzenie procesów regeneracyjnych skóry. Powoduje to, że skóra produkuje nowe komórki (w tym także włókna kolagenowe), które sprawiają, że skóra odznacza się coraz lepszą kondycją, a co ważne – może zostać pozbawiona rozstępów.

Warto wiedzieć, że do naszej dyspozycji są dwa rodzaje peelingów: mechaniczne oraz chemiczne. Skuteczne złuszczanie skóry możemy przeprowadzić w salonach kosmetycznych oraz gabinetach dermatologii estetycznej. Natomiast w domu możemy wykonać takie peelingi, które przyczynią się do pozbawienia naskórka z martwych komórek i spowodują lepsze wchłanianie substancji pochodzących z kosmetyków na rozstępy.

Peelingi, z których możesz skorzystać w domu

Jak już wyżej wspomniałam, do twojej dyspozycji są bezpieczne peelingi, które są w stanie pozbawić skórę zrogowaciałych komórek. Dzięki temu, aplikując specjalny kosmetyk na rozstępy, dobroczynne składniki znacznie lepiej się wchłoną. Możesz skorzystać z gotowych preparatów, które znajdziesz w każdej drogerii (preparatów jest do wyboru, do koloru). Ale takie peelingi z powodzeniem możesz wykonać w domowym zaciszu.

Godnym zainteresowania jest peeling z fusów kawy. Wystarczy zebrać zaparzone już fusy i smarować nimi skórę, wykonując okrężne ruchy. By skóra została lepiej wygładzona, można dodać kilka rozdrobnionych „ręcznie” ziarenek kawy. Natomiast by skóra po takim peelingu nie była sucha, lecz lekko natłuszczona, do fusowej papki możesz dodać odrobinę oliwy z oliwek (w niej również znajdują się dobroczynne składniki, które mogą wspomóc walkę z rozstępami).

By wzmocnić efekt działania takich peelingów, warto ciało wysmarowane fusami owinąć folią spożywczą. Po upływie kilkunastu minut folię należy usunąć i udać się pod prysznic.

Wykonując peeling na rozstępy pamiętajmy, żeby skórę objętą prążkami masować niezwykle delikatnie. Gdy nie będziemy ostrożni, wówczas możemy spowodować pogłębienie oraz poszerzenie się blizn. Delikatność jest więc konieczna.

Peelingi w salonach

Jak już wspomniałam, do naszej dyspozycji są również peelingi, które można wykonywać w gabinetach. Mechaniczne złuszczanie naskórka można uzyskać za pomocą mikrodermabrazji. Jest to zabieg całkowicie bezbolesny. Polega on na wodzeniu po skórze specjalną diamentową głowicą, która ściera naskórek warstwa po warstwie. Wszystko odbywa się w sposób kontrolowany, dlatego też nie ma powodu do obaw. Zabieg nie tylko usuwa zrogowaciałe komórki, ale również stymuluje produkcję kolagenu. Skóra po mikrodermabrazji jest gładka, a rozstępy wygładzone i mniej widoczne.

W gabinetach dermatologicznych można spotkać się z peelingami chemicznymi. Takie zabiegi wykorzystują właściwości kwasów (glikolowego oraz trójchlorooctowego). Peelingi chemiczne polegają na nałożeniu na skórę odpowiedniej mieszaniny związków chemicznych, które mają określone stężenie.

Wszystkie kwasy, które stosuje w dermatologii przenikają głęboko w skórę. Wpływają korzystnie na odbudowę i przebudowę włókien kolagenowych i elastyny. Jeżeli zdecydujemy się na wykonanie serii takich zabiegów, wówczas możemy spodziewać się, że rozstępy znacznie się wygładzą i zredukują swoją widoczność.

Peeling z wykorzystaniem kwasu glikolowego

Przed zabiegiem należy w odpowiedni sposób przygotować skórę. Należy przede wszystkim ją odtłuścić. Następnie za pomocą pędzelka preparat nakładany jest na całą powierzchnię, która ma zostać poddana działaniu kwasu glikolowego (w zależności od wyglądu rozstępów nakłada się kwas o określonym stężeniu). W tym czasie dochodzi do złuszczania się warstw naskórka. Po upływie określonego czasu kwas glikolowy jest neutralizowany specjalnym preparatem. Po zabiegu przez kilka pierwszych dni dochodzi do drobnopłatowego złuszczania się naskórka. By uzyskać zamierzone rezultaty, należy co jakiś czas powtarzać zabiegi.

Złuszczanie za pomocą kwasu trójchlorooctowego

Podobnie postępuje się w przypadku złuszczania za pomocą kwasu trójchlorooctowego. I w tym przypadku preparat nakłada się za pomocą specjalnej szpatułki. Kwas rozprowadzany jest na całej powierzchni objętej rozstępami. Po zabiegu skóra staje się gładka. Zanim jednak będzie można zobaczyć skórę w całej swojej krasie, musi minąć kilka dni. W tym czasie skóra będzie złuszczać się.

Gdy zastosujemy odpowiednio wysokie stężenia kwasu, wówczas możemy spodziewać się całkowitej redukcji – uwaga – nawet białych rozstępów.

5,4 k

One Response to “Peelingi na rozstępy”

  1. Rozstępy u mężczyzn | Promocja stron internetowych said:

    Wrz 24, 10 at 17:36

    […] peelingów. Możliwości jest wiele, ponieważ może to być peeling ziołowy, klasyczny, bio czy peeling chemiczny. Jeżeli  złuszczanie naskórka będzie zbyt małe, to warto poddać się zabiegowi […]