Na rozstępy – mezoterapia czy mikrodermabrazja?

Bardzo często, zwłaszcza ostatnio słyszy się o rozstępach. Jest to niezbyt estetyczna przypadłość, szczególnie przytrafiająca się kobietom. Czerwone, bądź lekko szaro – srebrne prążki, układające się w sposób równoległy na skórze mogą zawstydzać, a zarazem odstraszać osoby z otoczenia. Z pewnością wielu kobietom nie jest do śmiechu, gdy chcą założyć krótszą spódnicę, by pokazać swe uda. Powiedzmy sobie szczerze – rozstępy to nieco krępujący kłopot. W związku z tym warto zebrać wszelkie siły i dostępne sposoby, by pozbyć się rozstępów. Owszem, kosmetyki w postaci kremów na rozstępy są pomocne, ale trzeba je długo stosować. Mniej czasu zabierają specjalistyczne zabiegi na rozstępy. Wśród nich najpopularniejsze są – mezoterapia oraz mikrodermabrazja. Które są lepsze przeczytacie o tym poniżej !

Kiedy można stosować tego typu zabiegi?

Najpopularniejsze zabiegi na rozstępy, czyli mezoterapia oraz mikrodermabrazja, zwykle stosowane są do usuwania rozstępów występujących w fazie zapalnej. A zatem w momencie, gdy na naszej skórze pojawiły się czerwone prążki, to wówczas możemy śmiało skorzystać z tych zabiegów. Te mało inwazyjne zabiegi okazują się być pomocne przy zwalczaniu problemu z rozstępami jednakże trzeba je wykonywać w kilku seriach( by przyniosły zamierzony efekt).

Ale ponadto mezoterapia okazuje się być skuteczna nawet w przypadku nieco starszych rozstępów. A zatem można za jej pomocą zlikwidować te nico bledsze rozstępy. Ale uwaga! Nikt nie zagwarantuje nam, że takie prążki znikną na sto procent!

Mezoterapia bezigłowa a może raczej igłowa?

Mezoterapia jest niechirurgicznym zabiegiem, który niewątpliwie wspomaga zwalczanie rozstępów. Najlepsze efekty osiąga się gdy mamy do czynienia z rozstępami czerwonymi. Mezoterapia pozwala na regenerację zbyt uszkodzonych komórek skórnych.

Są dwa rodzaje mezoterapii. Pierwszym z nich jest mezoterapia igłowa, która polega na wstrzykiwaniu śródskórnym określonych mieszanek składających się z leczniczych substancji. Te mieszaniny, nazywane koktajlami dobierane są w zależności od konkretnych potrzeb danej osoby. Nakłucia wykonywane są przy pomocy cieniutkiej igły, a iniekcje przeprowadza się w odstępach – co półtora milimetra. W związku z tym skóra po zabiegu przypomina trochę kratkę.

Pomimo tego, że jest to zabieg polegający na wykonaniu nakłuć, to jednak pozostaje on zabiegiem bezbolesnym. Bowiem mezoterapia wykonywana jest ze znieczuleniem. Tuż po zabiegu zwykle pojawia się zaczerwienienie skóry oraz niewielkie siniaki, ale po określonym czasie takie objawy ustępują.

Warto wspomnieć, że mezoterapii nie można wykonywać u kobiet w ciąży, karmiące oraz osoby mające cukrzycę, nowotwory.

Drugą odmianą mezoterapii jest ta bezigłowa. W tej sytuacji zabieg nieprzeprowadzany jest poprzez nakłucia ( jak sama nazwa wskazuje). Do wykonania zabiegu używa się specjalnego urządzenia, którego zasada działania bazuje na zasadzie elektroporacji.

Mezoterapia bezigłowa to zabieg, który poprzez zastosowanie fali elektromagnetycznej w postaci impulsów( trafiających w sam środek skóry) skutecznie działa na komórki skórne. W ten sposób można skutecznie przeciwdziałać rozstępom. . Te impulsy umożliwiają specjalnie stworzonemu koktajlowi ( a właściwie jego składnikom) dotrzeć do uszkodzonych komórek. Z mezoterapii bezigłowej nie zastosują oczywiście kobiety w ciąży, osoby ze wszczepionymi metalowymi elementami czy rozrusznikiem serca, a także osoby ze skłonnościami do pojawiania się stanów zapalnych.

Obydwie metody mezoterapii wymagają powtórek, by efekty utrzymywały się zawsze – wystarczy zabiegi wykonywać raz na miesiąc przez trzy kolejne miesiące.

A mikrodermabrazja?

Mikrodermabrazja to metoda, która jest mechanicznym złuszczaniem naskórka – każdej jego warstwy. Takie ścieranie jest możliwe poprzez zastosowanie specjalistycznego aparatu, który ma głowice ścierające ( zwykle diamentowe).

Mikrodermabrazja – nieinwazyjny zabieg na rozstępy daje nam możliwość już po odbyciu pierwszego zabiegu zauważenia rezultatów. Jednym z nich jest spłycenia rozstępów czerwonych. Ale gdy poddamy się przynajmniej kilku zabiegom, to wówczas możemy się spodziewać nawet całkowitego zaniku rozstępów.

Mikrodermabrazja jest całkowicie zabiegiem nie bolesnym, jednakże na początku można odczuwać lekkie zasysanie skóry. Ale warto się pocieszyć, że niemal od razu po zabiegu można normalnie funkcjonować, iść do pracy. Za jeden zabieg mikrodermabrazji trzeba zapłacić 200 a nawet 350 złotych.

Zatem co wybrać?

Wybór jest uzależniony przede wszystkim od rozległości i typu posiadanych rozstępów. Na czerwone rozstępy warto skorzystać z serii zabiegów mikrodermabrazji. Z kolei rozstępy, znajdujące się w drugiej fazie rozwoju ( czyli zaczynają się one robić bledsze) z pewnością zniwelowane zostaną odpowiednią serią zabiegów mezoterapii.

Oprócz tego decydując się na konkretną walkę z rozstępami, warto też wziąć pod uwagę fakt, że wymienione wyżej zabiegi są nieco kosztowną sprawą. A zabiegi trzeba kilkakrotnie powtórzyć. A zatem warto posiadać tez odpowiednią ilość gotówki.

5,0 k

One Response to “Na rozstępy – mezoterapia czy mikrodermabrazja?”

  1. Barbara said:

    Gru 06, 12 at 18:08

    Dla mnie na rozstępy mikrodermabrazja jest najlepsza. Skusiłam się na całą serię i jestem zadowolona. Moje rozstepy były czerwone i może dlatego pomogło – tzn. skóra jest prawie gładka. Bo też słyszałam od kosmetyczki, że na białe rozstępy to już lepiej inne metody.