Fraxel laser na rozstępy

Okazuje się, że rozstępy potrafią sprawiać kłopoty, czasem nas denerwują. Ale już nie musimy przeżywać frustracji z ich powodu, gdyż są najnowocześniejsze sposoby na pokonanie tego nieestetycznego problemu. Fraxel laser na rozstępy okazać się może w wielu przypadkach jedynym i doskonałym rozwiązaniem. Dzięki niemu zapomnimy o mało estetycznym problemie, który nie daje nam spokojnie pokazać się w mini spódniczce.

Kilka słów o rozstępach

Rozstępy to niewielkie poprzeczne prążki ścieńczałej i pomarszczonej skóry. Na początku przybierają one kolor czerwony, bądź sino czerwony, a w późniejszym czasie zmieniają swe zabarwienie na perłowe. Wówczas są one nieco pomarszczone oraz zapadnięte.

Przyczyna, dla której rozstępy pojawiają się nie jest dokładnie znana. Ale większość zdań jest takich, że wynikają one z zaburzeń we włóknach kolagenowych oraz elastycznych. Ten nieestetyczny problem może wystąpić zarówno u kobiet, jak też u mężczyzn.

Na ogół ich rozwój przypada na okres dojrzewania, okres ciąży i karmienia, ale też dotyczą okresu szybkiej zmiany masy ciała; pojawiają się również u osób przyjmujących sterydy, bądź też mających schorzenia endokrynologiczne.

Rozstępy mają dosyć charakterystyczny przebieg, ale tez ich lokalizacja jest też znana: są bowiem głównie na udach, pośladkach, na brzuchu oraz piersiach i w okolicy barków.

Leczenie rozstępów jest możliwe, jednakże wymaga on nas wytrzymałości i cierpliwości. Jednakże wprowadzenie nowoczesnych technik laserowych do medycyny estetycznej, daje nam możliwość uzyskania wspaniałych rezultatów. Zadowalające efekty są możliwe do osiągnięcia nie tylko w momencie posiadania czerwonych rozstępów, usuwane są również te perłowe prążki.

Czym jest kuracja laserem Fraxel?

Jak do tej pory większość laserowych zabiegów przedstawiały dużą skuteczność, jednakże nie obeszło się bez skutków ubocznych i ryzyka oraz dłuższego czasu gojenia, powrotu do „normalnego” życia.

Laser Fraxel jest innowacyjną technologią, która oferuje najlepsze elementy dotychczasowych technologii, a zatem – po pierwsze – doskonałe rezultaty bez utraty bezpieczeństwa, a po drugie – zminimalizowane uboczne działania. Ponadto laser Fraxel umożliwia osobie poddającej się zabiegowi szybki powrót do codzienności.

Laser Fraxel polecany jest głównie osobom, które nieustannie zmagają się z rozstępami, mające zmarszczki i przebarwienia, jak też i blizny potrądzikowe.

Na czym polegają zabiegi z zastosowaniem lasera ?

W odróżnieniu od innych tradycyjnych technik laserowych ( w wyniku, których laserowej technice poddawane były duże powierzchnie) laser Fraxel aplikowany jest na niewielkie partie skóry, tworząc wzór równomiernie położonych mikrotermalnych stref. W takie strefy następnie kierowane jest laserowe światło, które wnikliwie i niezwykle precyzyjnie penetruje nie tylko komórki podskórnej tkanki, jak też i skóry właściwej. Ponieważ warstwy skóry pozostające obok są nienaruszone, to proces gojenia się następuje w bardzo szybkim tempie. Sam zabieg nie powoduje bardzo widocznych znamion. W związku z czym laser Fraxel stanowi bardzo duży przełom w zabiegach z dziedziny medycyny estetycznej.

W czasie stosowania lasera Fraxel w skórze zaczynają tworzyć się miliony mikroskopijnej wielkości uszkodzenia, które odpowiadają około 25–30% jej powierzchni. Dalsza część tkanek aktywnie uczestniczy w procesach szybkiej regeneracji. Odnowienie całkowitej grubości naskórka jest możliwe do osiągnięcia w ciągu 24 godzin. Podczas gojenia tkanki w okolicy skóry powstają zdrowe nowe kolagenowe włókna. Z kolei obumarłe fragmenty komórek skórnych z powierzchni naskórka oraz skóry właściwej wydalane są na powierzchnię w okresie blisko pięciu dni.

Stosując laser Fraxel w czasie jednorazowego zabiegu, terapii laserowej poddawane jest nawet 10 procent – do prawie 50 procent powierzchni skóry ( w zależności od wybranych przez specjalistę fragmentów skóry). Zmienne wielkości punktu aplikowania zapewnia nam jeszcze lepszą skuteczność,powodując maksymalną odnowę zniszczonych włókien kolagenowych.

Ilu zabiegów potrzeba, by mieć rezultaty?

W zależności od zamierzeń, w czasie pojedynczego zabiegu z wykorzystaniem lasera Fraxel naświetlaniu poddawanych jest nawet 20 – 25 procent powierzchni przeznaczonej do redukcji rozstępów. Przeprowadzone badania mówią, że bardzo dobre efekty dają przeprowadzone mniej więcej trzy – pięć zabiegów , które przeprowadzane są w odstępach dwu – czterotygodniowych. Mając na uwadze rozległość oraz lokalizację nieestetycznych rozstępów ( oczywiście w porozumieniu z osobą poddającą się zabiegowi) może czasem zaproponować zwiększenie odstępów między kolejnymi zabiegami laserem Fraxelem.

Rezultaty przeprowadzanych zabiegów laserem Fraxelem są niemal natychmiastowe. Światło laserowe wysyłane przez urządzenie pobudza wszystkie głębsze warstwy skóry, by ta produkowała nowe ilości włókien kolagenowych. Bowiem z wiekiem ich liczba coraz bardziej maleje. Optymalny rezultat terapii laserem Fraxelem jest zazwyczaj widoczny już po dwóch – trzech miesiącach.

5,0 k