Usuwanie rozstępów u kosmetyczki?

Rozstępy stają się coraz powszechniejszym problemem. Choć ludzie zdają sobie sprawę z tego, że tym nieestetycznym prążkom można zapobiec, bardzo rzadko sięgają po środki, które konieczne są w profilaktyce. Dopiero, gdy pojawią się pierwsze czerwone pasma, „budzimy” się i mówimy do siebie, że wypadałoby coś z nimi zrobić. A niektórzy zaczynają z rozstępami walczyć, gdy staną się już jasno-perłowe. Wiele osób decyduje się w końcu na usuwanie rozstępów w salonach kosmetycznych. Ale czy to faktycznie jest takie skuteczne? A może lepiej wydać trochę więcej pieniędzy i zakupić droższe kremy? Odpowiedź znajdziecie w dzisiejszym poście.

Kiedy warto skorzystać z zabiegów u kosmetyczki?

Walkę z rozstępami, korzystając przy tym z zabiegów kosmetycznych, najlepiej przeprowadzić wtedy, gdy prążki są jeszcze czerwone. Są to świeże rozstępy, które dość łatwo usunąć, aczkolwiek trzeba wykazać się sporą cierpliwością. Warto dodać, że czerwone rozstępy nie znikną w ciągu jednego zabiegu. Trzeba kilkakrotnie kuracje powtarzać, by uzyskać wymarzony efekt.

Jeżeli nasze rozstępy nie są już czerwone, a raczej przypominają białe blizny, zabiegi oferowane przez salony kosmetyczne mogą okazać się zupełnie niepotrzebne. Co prawda ich stosowanie wcale nam nie zaszkodzi, ale też nie da takiego rezultatu, jakiego byśmy się spodziewali. Dlatego też walkę z problemem rozstępów należy rozpocząć jak najwcześniej, nawet wtedy, gdy chcemy zdecydować się na zabiegi w salonie kosmetycznym.

Jakie zabiegi na rozstępy?

Prawdę mówiąc, w salonie kosmetycznym nie mamy za wiele możliwości. Zaledwie z dwóch zabiegów można skorzystać, by pozbyć się czerwonych rozstępów. Inne kuracje dostępne są raczej w gabinetach dermatologii estetycznej.

W salonie kosmetycznym możemy przeprowadzić zabieg mikrodermabrazji oraz mezoterapii bezigłowej. Oba zabiegi nie są inwazyjne i bezbolesne.

Mikrodermabrazja to nic innego jak mechaniczne złuszczanie naskórka. Zabieg ten przeprowadzany jest za pomocą specjalnej głowicy diamentowej, która złuszcza naskórek warstwa po warstwie. Dzięki temu zabiegowi nie tylko wyrównujemy powierzchnię ciała, ale również pobudzamy produkcję kolagenu – włókna białkowego, które zapewnia skórze wytrzymałość na nadmierne rozciąganie.

Mezoterapia bezigłowa należy do jednych z najbardziej nowoczesnych metod, które w znaczący sposób przyczyniają się do ułatwienia wchłaniania dobroczynnych substancji w głąb skóry. Dokonuje się to za pomocą specjalnego aparatu, który emituje fale radiowe. Tego rodzaju impuls wpływa na zmianę przepuszczalności nie tylko bariery ochronnej naskórka, ale i błony komórkowej oraz tkanki podskórnej. Co prawda jest to tylko reakcja odwracalna, aczkolwiek korzystnie wpływa na wchłanianie się różnych substancji, co w przypadku zwalczania rozstępów ma niemałe znaczenie. W przypadku mezoterapii bezigłowej mającej na celu redukcję czerwonych rozstępów odżywczy koktajl zawiera substancje, które przyczyniają się do pobudzenia syntezy kolagenu oraz regeneracji skóry. Koktajl ten zostaje wmasowany w skórę za pomocą aparatu wyposażonego w specjalną głowicę. Dzięki temu dobroczynne składniki koktajlu wnikają głęboko w skórę.

Jeżeli decydujemy się na mezoterapię bezigłową, wiele kosmetyczek, by wzmocnić efekt zabiegu, na wstępie poddaje skórę mikrodermabrazji. Dzięki temu skóra jest znacznie lepiej przygotowana do wchłaniania dobroczynnych składników koktajlu odżywczego.

Czy kosmetyczka pomoże?

Ciężko o jednoznaczną odpowiedź, ponieważ o skuteczności zabiegów decyduje wiele czynników. Większe prawdopodobieństwo tego, że rozstępy znikną będzie wtedy, gdy do walki z prążkami przystąpimy jak najwcześniej. Im dłużej będziemy zwlekać, tym szanse zmniejszają się. Ponadto skuteczność zabiegów przeprowadzanych w salonach kosmetycznych uzależniona jest od wielkości problemu – głębokości oraz długości prążków. Na skuteczność mikrodermabrazji oraz mezoterapii bezigłowej ma wpływ również ilość wykonanych zabiegów oraz ich częstotliwość. Jeden seans na pewno nie wystarczy, by pozbyć się prążków, ale już kilka – od czterech do pięciu powinno przynieść zadowalające efekty.

4,1 k