5 najpopularniejszych sposobów na rozstępy

Rozstępy to równolegle przebiegające pasma ścieńczałej oraz pomarszczonej tkanki skórnej, które najczęściej atakują okolice brzucha, pośladków oraz ud. Początkowo czerwonawe, nieco obrzęknięte, później trochę bledsze, perłowej barwy. Obojętnie jakie warto się z nimi rozprawić. Jakich można użyć sposobów, by zlikwidować nieestetyczne prążki? Otóż w propozycji jest 5 najpopularniejszych metod na rozstępy. Jakie to będą sposoby? Poczytacie o tym poniżej.

Kremy i peelingi na rozstępy

Kosmetyki na rozstępy w postaci kremu zwykle okazują się skuteczne w momencie gdy, rozstępy znajdują się w pierwszej fazie rozwoju – czyli w fazie zapalnej. I w takiej sytuacji krem niejednokrotnie likwiduje problem. Jednakże warto wiedzieć, że w przypadku zastosowania kremów na rozstępy liczy się szybkość działania; zatem jeśli w miarę wcześnie zaczniemy z nimi walczyć w ten sposób, tym efekty będą bardziej widoczne. W kremach na rozstępy można jednym słowem przebierać. Drogerie oraz apteki na swych półkach mają różnorodne tego typu preparaty. Ja osobiście polecam Krem Revitol Stretch Mark. Jest to bezpieczny kosmetyk, na bazie naturalnych substancji roślinnych. W składzie kremów znajdziemy także substancje, które powiększają produkcję kolagenu i elastyny (są to białka odpowiedzialne za wytrzymałość oraz elastyczność każdej skóry). Stosując kremy na rozstępy warto wiedzieć w jaki sposób nakładać teki specyfik, bowiem nie wystarczy wsmarować w ciało krem, i czekać na rezultaty. Trzeba kremowy kosmetyk wmasowywać w taki sposób, by jednocześnie wykonywać masaż. Taki masaż powinien być wykonywany delikatnymi ruchami, by nie urazić ciała. Natomiast uda albo pośladki powinniśmy masować energiczniej, aby doprowadzić do niewielkiego skórnego zaczerwienienia.

Usuwanie rozstępów może odbywać się również poprzez użycie peelingów. Skutecznym okazuje się być peeling chemiczny, który opiera się o bazę składników chemicznego pochodzenia, na przykład przy użyciu kwasu glikolowego i innych. Kwas taki w niższych koncentracjach ma głównie wpływ na pomniejszenie grubości rogowej warstwy każdego naskórka. W nieco wyższych stężeniach będzie wpływać na pobudzenie wytwarzania nowych komórek skórnych, a ponadto będzie brał udział w przemianie włókien kolagenowych, znajdujących się w skórze właściwej.

Zwalczanie rozstępów przy zastosowaniu peelingu to niewątpliwie skuteczny sposób na zlikwidowanie problemu, jednakże warto zauważyć, że zabiegi tego typu należy wykonywać kilkakrotnie. Bowiem jednorazowy zabieg niestety nie pokona rozstępów. Warto wówczas wspomóc się poprzez stosowanie kosmetyków na rozstępy.

Mezoterapia, dermabrazja i mikrodermabrazja na rozstępy

Mikrodermabrazja to zabieg wykonywany w gabinetach kosmetycznych. Odbywa się on poprzez proces mechanicznego złuszczania naskórka – warstwa skórna po warstwie. Cały zabieg odbywa się poprzez całkowitą kontrolę; W momencie dojścia do właściwej warstwy zabieg natychmiastowo jest kończony. Do przeprowadzania takiego specjalistycznego zabiegu wykorzystywany jest aparat, który zakończony jest głowicą – jest to najczęściej diamentowa głowica z ostrymi elementami złuszczającymi. Osoba przeprowadzająca zabieg przesuwa ten aparat po skórze naznaczonej rozstępami i powoduje złuszczenie zniszczonego naskórka. Oprócz tego zastosowanie takiego aparatu wpływa na pobudzenie fibroblastów, odpowiadających za właściwą  produkcję włókien białkowych – elastyny kolagenu.

Przeprowadzony zabieg jest całkowicie nie bolesny. Dla osób pierwszy raz poddających się takiemu zabiegowi można powiedzieć, że w czasie jest możliwe wyczuwanie delikatnego zasysania naskórka. Nie mniej jednak mikrodermabrazja jest bezpieczna. Całość zabiegu trwa w przybliżeniu trzydzieści minut . Po dokonanym zabiegu można swobodnie powrócić nawet do pracy, gdyż zabieg nie wymaga jakiejś specjalnej rekonwalescencji.

Do niwelowania czerwonych rozstępów możemy zastosować zabieg mezoterapii. Mamy do wyboru – albo mezoterapię bezigłową, albo mezoterapię igłową. Bez względu na to jakim sposobem jest ona wykonywana, to będzie ona polegała na wstrzyknięciu pod skórę odpowiednio przygotowanych odżywczych koktajli. Głównym zadaniem tego rodzaju zabiegów jest wzmocnienie i poprawa wyglądu skóry, a także pobudzanie syntezy włókien kolagenu oraz elastyny. Dzięki takim działaniom skóra niewątpliwie jest odporniejsza i wytrzymalsza na rozciąganie.

Mezoterapia igłowa będzie polegała na wstrzykiwaniu do skóry specjalnie opracowanych ampułek. Wszystkie nakłucia są dokonywane co pół – półtora milimetra. Poprzez takie nakłucia skóra może wyglądać na nieco podziurkowaną. Po tych nakłuciach kosmetyczka przeprowadza delikatny masaż ciała, by rozprowadzić substancje odżywcze po powierzchni skórnej.

Mezoterapia bezigłowa z kolei opiera się na wykorzystaniu fal elektromagnetycznych w formie impulsów. Precyzyjnie określona fala dostaje się do środka , co czyni zabieg bardzo skuteczny.

Oprócz wymienionych zabiegów wykonuje się też mikrodermabrazję diamentową. Ten zabieg przygotowuje skórę do przyjmowania cennych składników z preparatów. Jest to zabieg bezbolesny, bezpieczny i skuteczny.

5,1k