Fissan na rozstępy

Rozstępy – na samą myśl o tej nieestetycznej przypadłości wielu mężczyzn i wiele kobiet drży. Nie ma chyba bowiem gorszego kosmetycznego defektu aniżeli czerwone lub jasno-perłowe prążki na skórze. Na szczęście rozstępom można zapobiec, a nawet zwalczyć już te istniejące. Trzeba jednak uzbroić się w cierpliwości i systematycznie działać. Mimo dostępności wielu metod na rozstępy, wydaje się, że najbardziej popularne nadal pozostają kosmetyki. Dziś przedstawiam jeden z najbardziej pożądanych specyfików: Fissan krem przeciw rozstępom.

Kilka słów o rozstępach

Zanim jednak poddamy ocenie krem Fissan, warto co nieco dowiedzieć się na temat powstawania prążków. Rozstępy to najczęściej efekt rozstępowania się skóry, powyżej jej granic wytrzymałości. Dzieje się tak, ponieważ osłabione negatywnym oddziaływaniem kortyzolu, fibroblasty zaczynają produkować „upośledzone” włókna białkowe. Kolagen i elastyna, które w „normalnych” warunkach zapewniają skórze odporność na rozciąganie i wytrzymałość, zaczynają pękać. W efekcie tworzą się czerwone rozstępy, które nie wyglądają estetycznie.

Kremy jako element akcji profilaktycznej

Wszelkie kosmetyki na rozstępy, a więc i wspomniany Fissan, najlepsze rezultaty przynoszą jako element zapobiegania prążkom. Kremy na rozstępy sprawdzą się więc przede wszystkim w ramach profilaktyki, kiedy to nie chcemy dopuścić do pojawienia się prążków.

Kremy na rozstępy powinny być bezwzględnie stosowane przez wszystkie osoby, które znajdują się w tak zwanej grupie ryzyka. Akcję profilaktyczną powinny zacząć te osoby, które korzystają z siłowni, spodziewają się lub planują dzieci oraz wszyscy ci, którzy mają genetyczne skłonności do pojawienia się prążków.

Fissan – krótkie vademecum

Fissan jest kremem, który przeciwdziała rozstępom. Będzie więc doskonale sprawdzał się w roli czynnika zapobiegawczego. Polecany jest w szczególności kobietom w ciąży, a to oznacza że jest całkowicie bezpieczny dla płodu. Nie należy się więc martwić, że zawiera szkodliwe substancje, które mogłyby przeniknąć przez skórę matki i łożysko.

Choć krem ten polecany jest kobietom ciężarnym, może być także stosowany przez matki karmiące. Dobrze sprawdzi się także w przypadku osób, które są narażone na szybki przyrost masy ciała (okres dojrzewania, siłownia, leczenie sterydami).

Jak działa Fissan?

Istotą działania kremu Fissan jest oczywiście przeciwdziałanie rozstępom. Dobroczynne składniki tego specyfiku przyczyniają się do regeneracji skóry. Dodaje skórze elastyczności i jędrności, dzięki czemu na dłużej zachowuje młody wygląd. Składniki kremu Fissan chronią także skórę przed pojawieniem się kolejnych prążków oraz przyczyniają się do redukowania świeżych, czerwonych rozstępów.

Jak stosować krem Fissan?

By podnieść skuteczność kremu Fissan, nie wystarczy nałożyć go „byle jak” i czekać aż efekty same się pojawią. Jeżeli chcemy, by specyfik faktycznie zredukował rozstępy, należy przyłożyć się do aplikacji preparatu. Niewielką ilość kremu Fissan należy nałożyć na opuszki palców i delikatnie masować skórę. Najlepiej sprawdzą się ruchu okrężne – masujemy od dołu do góry, by pobudzić krążenie. Specyfik należy nakładać na miejsca, które narażone są na powstawanie prążków, bądź też na miejsca, w których rozstępy już się pojawiły.

Dzięki aplikacji kremu Fissan, połączonej z delikatnym masażem skóry, staje się ona jędrna i elastyczna i pozbawiona prążków. Masowanie skóry powoduje, że dobroczynne składniki kremu wnikają głęboko w skórę.

Fissan – kilka wad

Krem Fissan do idealnych nie należy. Choć ma wiele zalet, z wysoką skutecznością usuwania rozstępów włącznie, nie należy ukrywać jego wad. Główną, która zdaje się przeszkadzać wielu użytkownikom tego specyfiku jest jego tłusta konsystencja. Ponadto dla wielu osób zapach nie jest zbyt przyjemny, jednakże to raczej rzecz gustu.

Fissan – zalety

Jak już wyżej wspomniałam – krem Fissan posiada wiele zalet. Dzięki temu specyfik ten stał się niezwykle popularny. Przede wszystkim ceniony jest za dużą skuteczność. Kobiety, które smarowały swoje ciało tym specyfikiem podczas ciąży, nie doświadczyły ani jednego rozstępu (oczywiście były i panie, które mimo smarowania z rozstępami się borykają).

Fissan – czy warto go kupić?

Kremów na rozstępy jest wiele. Dlatego też od razu nasuwa się pytanie: czy warto wybrać krem Fissan?

Choć krem ten bywa skuteczny w większości przypadków, trzeba mieć świadomość, że nie zawsze specyfik podziała. Może się bowiem okazać, że nasze predyspozycje genetyczne do rozstępów są na tyle silne, że nawet najdroższy kremy nie poskutkuje. Wówczas koniecznością mogą okazać się zabiegi na rozstępy.

Za zakupem tego specyfiku przemawia fakt, że nie jest to duży wydatek. Krem Fissan kosztuje około 25 złotych (za 100 mililitrów). Za te pieniądze można zatem wypróbować nowego specyfiku. A nuż zadziała? Trzeba jednak pamiętać, że tylko regularne (dwa razy dziennie) aplikowanie kremu Fissan może przynieść oczekiwane efekty.

5,0k