Rozstępy na pośladkach

Rozstępy to problem, który zdecydowanie kojarzy się głównie z kobietami w ciąży. Jednak okazuje się, że nie tylko. Bowiem już dojrzewające dziewczyny zmagają się z nieestetycznymi prążkami. Rozstępy mogą pojawić się niespodziewanie na udach, brzuchu, piersiach i pośladkach. Wiele osób będzie zastanawiało się w jaki sposób przeciwdziałać temu problemowi. Jak zlikwidować rozstępy na pośladkach? Otóż jest kilka możliwości, z którymi warto się zapoznać. Poniżej przeczytacie na ten temat.

Dlaczego rozstępy pojawiają się na pośladkach?

Rozstępy, które występują również na pośladkach są skutkiem nadmiernego rozciągania się tkanki skórnej. Powstają bowiem skóra w szybkim czasie naciąga się do granic wytrzymałości.

Rozstępy umiejscowione na pośladkach, to głównie problem młodych dziewcząt, które zaczynają już dojrzewać. Dlaczego akurat wtedy? Dlatego, że właśnie w tym czasie organizm dziewczyny przeżywa ciągłe zmiany hormonalne. Takie zmiany powodują, że wytwarzane są duże ilości hormonów z kory nadnerczy. Ale to nie wszystko. Bowiem dojrzewanie to okres, w którym się wzrasta. Dziewczyny szybko rosną, a skóra czasem nie nadąża za wzrostem i nadmiernie rozstępuje się.

Ważną przyczyną rozstępów pojawiających się również na pośladkach jest szybkie wzrastanie masy ciała. Skóra w wyniku dodatkowych kilogramów powiększa się i rozstępuje. I tak problem rozstępów gotowy.

W jaki sposób walczyć z rozstępami na pośladkach?

Zwalczanie rozstępów – niezależnie od tego czy występują one na pośladkach, czy na brzuchu – powinno być rozpoczęte jak najwcześniej. Wówczas będzie ono skuteczne. Jeżeli jeszcze na pośladkach nie ma widocznych śladów rozstępowych, to wtedy można rozpocząć działania profilaktyczne – zapobiegawcze. Polecane są one szczególnie tym kobietom, u których pojawia się ryzyko wystąpienia problemu. Warto postawić na działania profilaktyczne w momencie gdy jesteśmy w ciąży, dojrzewamy, albo możliwe jest przybycie dodatkowych kilogramów. Jeśli w tym czasie zrobimy odpowiednie kroki, to jest duże prawdopodobieństwo, że rozstępy u nas nie pojawią się.

Na zakończenie dodam, że pojawienie się rozstępów jest bezobjawowe. Atakują po cichu. Jedynym zwiastunem ( ale nie zawsze) może być swędzenie bądź pieczenie skóry.

Coś na czerwone rozstępy

Czerwone rozstępy – jeśli już się pojawiły – powinny być szybko i skutecznie niwelowane. Bardzo dobrze jest, jeśli rozstępy czerwone są świeże. Tylko wówczas łatwo je pokonać. Nie znaczy to jednak że do problemu można podejść spokojnie. Czerwone rozstępy wymagają systematycznych działań. Należy wytrwale i precyzyjnie działać. Najlepszym sposobem jest zastosowanie odpowiednich kosmetyków. Najlepsze są takie specyfiki, które będą w swym składzie miały substancje mające wpływ na redukcję rozstępowych pasm. Bardzo dobrze sprawdzą się preparaty z zawartością cennegkolagenu. Jest to bardzo istotnie, gdyż zbyt duża ilość kortyzolu działa na funkcjonowanie fibroblastów ( komórek białkowych). A trzeba wiedzieć, że te komórki przyczyniają się do wytwarzania włókien białkowych (kolagenu i elastyny), które są w dużej mierze odpowiedzialne za wytrzymałość na rozciąganie, a także na elastyczność skóry.

Jeszcze raz powtórzmy: dla likwidacji rozstępów czerwonych przydatne są kosmetyki na rozstępy o odpowiednim składzie. Tego typu środki winny zawierać p wyciąg z centella asiatica, wyciąg z soi, glikoproteiny, a także silanole. Wskazane są niektóre witaminy, które bardzo dobrze przeciwdziałają procesom starzenia się skóry; ważne są też substancje nadające skórze jędrności oraz elastyczności.

Aby spotęgować skuteczność specyfików przeznaczonych do likwidacji rozstępów na pośladkach, to warto swą skórę masować. Masowanie ma dobroczynny wpływ na skórę. Przyczynia się do jej uelastycznienia, a także lepszego wchłaniania składników kremu na rozstępy. Ale żeby tak było to trzeba krem nakładać tuz po prysznicu. Wówczas skóra jest rozgrzana, co oznacza, że bardzo dobrze chłonie wszystkie cenne składniki kremowego preparatu. Ale uwaga! Masowanie powinno być bardzo delikatne, bo zbyt gwałtowne ruchy doprowadzają do rozciągania skóry i pogłębienia rozstępów.

Ostra walka z białymi prążkami na pośladkach

Czasem możemy spóźnić się ze zwalczeniem czerwonych rozstępów. Bo przecież nie zawsze dokładnie przyglądamy się własnym pośladkom. I co w takim przypadku zrobić? Trzeba z bliznowaciejącymi rozstępami walczyć znacznie ostrzej. Bowiem likwidacja perłowych prążków nie jest taka łatwa, jak to było w przypadku czerwonych bruzd.

Jeśli na naszych pośladkach mamy już perłowo–białe rozstępy, to wówczas nie należy stosować kremu. Bowiem krem na rozstępy nie „zadziała”. Zwłaszcza gdy pasma prążkowate są już stare. Ale nie wykluczajmy całkowicie preparatów w postaci kremu, bowiem mogą one stanowić kuracje uzupełniające. Natomiast bronią przewodnią będą specjalne zabiegi, które wykonywane są w gabinetach kosmetycznych.

Chcąc zredukować białawe rozstępy, a właściwie zmniejszyć ich widoczność, to koniecznie musimy odwiedzić profesjonalny salon dermatologii estetycznej. Obecnie nowoczesne gabinety oferują różnorodne zabiegi, które są efektywne. W zwalczaniu białych rozstępów pomocne okazują się między innymi dermabrazja laserowa, peelingi chemiczne czy fraxel laser.

5,2 k

One Response to “Rozstępy na pośladkach”

  1. Rozstępy na pośladkach | Ciekawe artykuły said:

    Sty 26, 11 at 17:48

    […] że nie jest to możliwe. Mogłabym nawet pokusić się o stwierdzenie, że najmniej szkodliwe są rozstępy na pośladkach. A to dlatego, że nie są do końca widoczne, no chyba że dzień w dzień paradujemy z odkrytą […]