Kremy na rozstępy dla nastolatek

Dziś już wiemy, że rozstępy tak naprawdę przytrafiają się każdemu. I jak się okazuje – wcale nie jesteśmy tacy niewinni. Są bowiem przypadki, kiedy to do powstawania prążków dochodzi także z naszym udziałem. Oczywiście winne są także hormony i zmiany zachodzące w organizmie, ale nie można nie powiedzieć tego, że nasz sposób bycia (odżywianie, brak aktywności fizycznej) także może przyczynić się do ich pojawienia. Problem rozstępów nie omija także nastolatek, dla których każdy nowy rozstęp urasta do rangi „końca świata”. Warto więc poznać przyczyny takiego stanu oraz sposoby, dzięki którym można będzie uporać się z tym mało estetycznym defektem.

Skąd rozstępy w młodym wieku?

Jesteśmy przyzwyczajeni do tego, że rozstępy są charakterystyczne dla kobiet w ciąży. Tymczasem z nieestetycznymi prążkami borykają się coraz częściej młode osoby – nie tylko dziewczyny, ale i chłopcy. Wszystko to spowodowane jest wiekiem dojrzewania. Jest to bowiem czas ogromnych zmian, które zachodzą w organizmie.

Rozstępy są efektem znacznych i niekiedy dość gwałtownych zmian masy ciała. Najczęściej młodym osobom przybywa nie tylko masy mięśniowej, ale również tkanki tłuszczowej. Coraz więcej nastolatków zamiast spędzać czas na świeżym powietrzu, skupiając się na aktywności fizycznej, siedzi przed komputerem. A kalorie, które dostarczają organizmowi same się nie spalą. Nadwyżki energii odkładają się w tkance tłuszczowej. Natomiast szybkie rozciąganie się skóry prowadzi do powstawania rozstępów.

Pomoc w walce z rozstępami

Jeżeli już zauważymy, że prążki się pojawiły, koniecznością jest jak najszybsze podjęcie działań. Im wcześniej zaczniemy działać, tym większe szanse na powodzenie.

Nastolatkom poleca się przede wszystkim stosowanie dobrych kremów na rozstępy. Takich specyfików na rynku jest wiele, aczkolwiek nie wszystkie przynoszą efekty. Dlatego też podstawą kosmetyków jest ich skład. Bardzo ważne jest, by zawierały substancje przyczyniające się do regeneracji i odnowy komórek. Istotne jest również stymulowanie procesów prowadzących do powstawania kolagenu – włókna białkowego, zwiększającego wytrzymałość skóry i nadającego jej odporność na rozciąganie.

By walka z rozstępami była skuteczna, trzeba pamiętać przede wszystkim o systematyczności. Na niewiele się zda nawet najdroższy krem, jeśli nie będziemy go aplikować codziennie, a nawet dwa razy dziennie. Regularność i zdecydowanie w działaniu mogą przynieść zaskakujące rezultaty.

Trzeba również pamiętać, by kurację kremami wspomagać masażami. Dobre efekty przyniesie 15-minutowe masowanie skóry, co powoduje poprawę krążenia i lepsze wchłanianie dobroczynnych kosmetyków. Po takim krótkim masażu specyfik można nakładać, pamiętając by i wtedy wykonywać delikatne ruchy masujące.

Dlaczego walka z rozstępami jest ważna?

Rodzice nastolatków bardzo często bagatelizują problem, jakim są rozstępy. Bardzo często są zdania, że walka z nieestetycznymi to wymysł młodych osób. Tymczasem trzeba wykazać wiele zrozumienia. Rozstępy nie dodają uroku, a więc są poważną przyczyną kompleksów. Osoba, która boryka się z rozstępami staje się mniej pewna siebie. Prawda jest taka, że wystarczy tylko kilka rozstępów, by poczuć się gorszym.

Ważne jest więc, by nie zabraniać dzieciom walczyć z rozstępami. Wygląd jest bowiem dla nich ważny. A stosowanie kremów na rozstępy naprawdę może przynieść zadowalające rezultaty. Dlatego też, jeśli dzieci zwrócą się o pomoc w walce z nieestetycznymi prążkami, nie warto bagatelizować problemu. Kremy na rozstępy są całkowicie bezpieczne, a ich stosowanie nie jest związane z żadnymi skutkami ubocznymi.

Wspomaganie walki z rozstępami

Warto wiedzieć, że choć rozstępy są najbardziej polecane nastolatkom, istnieje kilka skutecznych zabiegów, dzięki którym walka z prążkami może być skuteczniejsza. Mowa oczywiście o bezinwazyjnych zabiegach kosmetycznych, w tym mikrodermabrazji czy mezoterapii bezigłowej. Są to zabiegi, dzięki którym można nie tylko wygładzić skórę, ale również pobudzić syntezę kolagenu. Zabiegi są całkowicie bezbolesne, a więc po ich zakończeniu od razu można powrócić do wykonywanej aktywności.

4,1 k