Maść na rozstępy – czy pomoże uporać się z rozstępami?

Myślicie, że to niemożliwe? Ależ możliwe. I choć nikt nie da wam stuprocentowej gwarancji odniesienia sukcesu zapewniam, że dobre maści radzą sobie z rozstępami całkiem nieźle. Jeśli ktoś twierdzi, że kosmetyki nie działają w ogóle przypuszczam, że jest to osoba niezmiernie zawiedziona, sama bezskutecznie borykająca się z rozstępami i próbująca je usunąć z pomocą różnych sposobów – niekoniecznie stosując te sposoby trwale i wytrwale, a musicie wiedzieć, że cierpliwość i wytrwałość w domowym (czy też kosmetycznym) usuwaniu rozstępów to podstawa. Bez nich trudno mówić o sukcesie, a to dlatego, że sukces nie przychodzi spektakularnie krzycząc oto jestem – skrada się powoli, milimetr po milimetrze będąc coraz bliżej. Kolejny problem w tym, że na sukces ten trzeba zapracować co oznacza konieczność zainwestowania w dobre kosmetyki przeciwko rozstępom i konieczność systematycznej pracy nad rozstępami. Jak pozbyć się rozstępów? Smarować i masować a w razie potrzeby korzystać z pomocy kosmetyczki.

Jakiego rodzaju maść na rozstępy pomoże się ich pozbyć?

Myślę, że w tej grupie należałoby wymienić przede wszystkim takie maści, które jak najlepiej wspomagają naturalne mechanizmy regeneracyjne skóry. Należą do nich specyfiki wspomagające produkcję kolagenu i elastyny i doprowadzające do poprawy funkcjonowania fibroblastów – komórek wytwarzających te strategiczne włókna. Aby rozstępy zniknęły skóra musi się zagoić i zregenerować i chociaż rozstępy nie są ranami otwartymi w ich usuwaniu warto posłużyć się substancjami przyspieszającymi gojenie się ran i usuwanie blizn – stąd też taką popularnością cieszą się kremy i maści apteczne na blizny – wiele osób stosuje je również w walce z własnymi rozstępami.

Jakie maści pomogą pozbyć się rozstępów?

Oprócz znanych nam wszystkim kosmetyków obecnych na naszym rynku od wielu wielu lat (wciąż modyfikowanych i udoskonalanych – w kosmetyce potrzeba nowości) pojawiają się specyfiki nowe, testowane przez nas z różną częstotliwością stąd i niewiele opinii na ich temat. Takim specyfikiem jest Revitol Stretch Mark – krem, który składa się tylko i wyłącznie z naturalnych składników. Revitol radzi sobie bardzo dobrze z białymi i czerwonymi rozstępami i to radzi sobie bardzo skutecznie. Oczywiście cudów z jego pomocą nie osiągniemy – tam gdzie najwłaściwszym rozwiązaniem jest skorzystanie z zabiegów chirurgii estetycznej trudno spodziewać się, że zadziałają kosmetyki (bardzo rozległe i bardzo liczne rozstępy), ale tam gdzie kosmetyki mogą zadziałać Revitol zadziała idealnie. Czerwone rozstępy może całkowicie zlikwidować natomiast białe mogą stać się dzięki niemu niewidoczne.

Inne kosmetyki

Oczywiście na rynku jest ich multum i możemy w nich wybierać wymieniając je praktycznie w nieskończoność. Do najpopularniejszych należą kosmetyki marki Mustela czy Vichy. Sporą popularnością cieszą się też maści apteczne przeznaczone do likwidacji blizn (taką maścią jest Cepan) – przy okazji warto zauważyć, że kosmetyki typu kremy na blizny również można wykorzystać w walce z rozstępami. Zazwyczaj jednak, z uwagi na to iż są mało wydajne, stosuje się je wtedy, gdy rozstępy są nieliczne.

One Response to “Maść na rozstępy – czy pomoże uporać się z rozstępami?”

  1. maści na rozstępy said:

    wrz 20, 12 at 08:41

    problem jedynie w tym, że maści na rozstępy (te najlepsze) są diabelnie drogie i chociaż pewnie możemy sobie na nie pozwolić w gruncie rzeczy niewiele osób decyduje się na ich stosowanie. No i pojawia się problem – brak interwencji na początku skutkuje utrwaleniem się rozstępów, a potem wiadomo – już tylko zabieg