Krem na blizny sposobem na rozstępy?

Rozstępy są dla wszystkich, którzy się z nimi borykają, bardzo nieestetyczną przypadłością. Naturalną rzeczą jest więc to, że każdy będzie dążył do usunięcia tych prążków. Metod na rozstępy jest wiele, nie wszystkie jednak działają. Jeśli lubimy nowości, można sprawdzić na własnej skórze- dosłownie – jak działają kremy na blizny. Jak by nie było rozstępy to nic innego jak swojego rodzaju blizny.

Rozstępy w fazie zapalnej a rozstępy w fazie bliznowacenia

W przypadku świeżych rozstępów, które najbardziej rzucają się w oczy, właściwie trudno mówić o bliznach. Jeśli uda się nam ich nie przeoczyć, a będziemy działać szybko, wówczas szanse na to, że je wyeliminujemy będą ogromne. Gdy czerwone rozstępy pojawiają się na skórze, wystarczą tylko dobre kosmetyki na rozstępy.

Nieco inaczej jest w przypadku, kiedy to rozstępy przechodzą z fazy zapalnej (czerwone prążki) w fazę bliznowacenia, która objawia się pojawianiem się na skórze białych prążków. W takiej sytuacji zwykle kremy na rozstępy nie działają. I właśnie w tym momencie, warto sprawdzić skuteczność kremów na blizny.

Jak działają kremy na blizny?

Blizną nazywa się zmiany skórne powstające w efekcie zastąpienia ubytku skóry właściwej tkanką łączną włóknistą na skutek uszkodzenia skóry.

Wszystkie kremy na blizny zawierają w swoim składzie takie substancje, które przyczyniają się do znacznego wygładzenia skóry oraz ewentualnego rozjaśnienia w miejscu zabliźnienia.

By skuteczność kremów na blizny była wysoka, ważny jest odpowiedni skład. Wśród najpopularniejszych składników tego rodzaju preparatów jest mocznik. W kremach na blizny jego działanie polega na wygładzeniu skóry oraz jej odpowiedniego nawilżenia.

Warto jednak mieć świadomość, że niektóre kremy na rozstępy także zawierają w swoim składzie mocznik oraz szereg innych substancji. Trzeba jednak zwrócić uwagę na to, czy stężenie tej substancji w maściach i kosmetykach jest podobna.

Skuteczność kremów na blizny w walce z rozstępami

Czy kremy na blizny mogą być skuteczne w walce z nieestetycznymi prążkami? Wszystko zależy od tego, w jakiej fazie znajdują się nieestetyczne prążki. Niemałe znaczenie ma również to, jak systematycznie prowadzimy walkę z rozstępami. Jeśli krem na blizny jest stosowany zgodnie z ulotką, a nie w sposób doraźny – gdy sobie przypomnimy o zaaplikowaniu go na skórkę, wówczas specyfik ma szansę pomóc nam w redukcji rozstępów.

By walka z rozstępami była skuteczniejsza

Warto jednak mieć świadomość, że można wspomóc walkę z rozstępami. Szczególnie polecane są zabiegi przeprowadzane w gabinecie kosmetycznym bądź gabinecie dermatologii estetycznej.

Na rozstępy w fazie zapalnej pomocna może okazać się mezoterapia bezigłowa – całkowicie bezbolesny zabieg, który doskonale odżywia skórę, pobudza produkcję kolagenu i elastyny. Trzeba jednak mieć świadomość, że by taki zabieg przyniósł oczekiwane rezultaty, musi być przeprowadzony w kilkutygodniowych odstępach czasu.

Inną możliwością na czerwone rozstępy jest mikrodermabrazja. Jest to zabieg, który należy do rodzaju peelingów mechanicznych. Usuwa warstwę zrogowaciałego naskórka, a jednocześnie przyczynia się do stymulowania syntezy kolagenu.

Jeśli chcemy uporać się z białymi rozstępami, zwiększając skuteczność kremów na blizny, szczególnie polecane są peelingi z wykorzystaniem kwasów: glikolowego bądź trójchlorooctowego. Są to zabiegi, które – w zależności od stężenia użytego kwasu – są w stanie usunąć wszystkie prążki w ciągu kilku seansów.

I najbardziej radykalną, a więc i najbardziej skuteczną metodą walki z białymi rozstępami jest dermabrazja laserowa. Jest ot zabieg na tyle skuteczny, że właściwie nie wymaga stosowania maści i kremów na blizny. Już jednorazowy zabieg jest w stanie zminimalizować widoczność nieestetycznych prążków do zera. Nie da się jednak ukryć, że jest to zabieg nie tylko bolesny (przeprowadzany najczęściej w znieczuleniu ogólnym), ale również i kosztowny. Jeden seans waha się w granicach 3000-4000 złotych.