Wybieramy kremy na rozstępy

nogiRozstępy, jako że są nieestetyczną przypadłością, wszyscy chcą zlikwidować. Pierwszym krokiem jest zawsze sięgnięcie po kosmetyki. Trzeba jednak mieć świadomość, że nie wszystkie specyfiki są jednakowo skuteczne. Bardzo często zdarza się tak, że te specyfiki, które wybieramy, bo uważamy je za najlepsze wcale nie działają. Czym się więc kierować, wybierając kremy na rozstępy, które faktycznie mają okazać się skuteczne? Poniżej prezentujemy kilka wskazówek, które mogą ułatwić zakupy dobrego specyfiku przeznaczonego do walki z rozstępami.

Dlaczego kremy na rozstępy?

Jak już wyżej wspomniałam, większość osób swoją walkę z rozstępami rozpoczyna od zastosowania kremów. Dlaczego właśnie ta metoda cieszy się największą popularnością? Właściwie odpowiedź jest prosta – kosmetyki na rozstępy to bardzo wygodny sposób redukcji nieestetycznych prążków. Można je z powodzeniem w domu, bądź w jakimś innym miejscu. Co więcej, są właściwie dostępne dla każdego. W przeciwieństwie do wiele kosztownych zabiegów (choćby dermabrazji laserowej), nie trzeba za nie płacić w tysiącach złotych. Najdroższe specyfiki kosztują maksymalnie kilkaset złotych.

Jednak to nie wszystko. Nie da się ukryć, że kremy i balsamy stosowane w walce przeciwko rozstępom nie wywołują żadnych działań niepożądanych, no chyba że ktoś jest uczulony na jeden ze składników takich specyfików. Jednakże takie sytuacje zdarzają się bardzo rzadko.

Jak kupować kremy na rozstępy?

Wchodząc do pierwszej większej drogerii, wcale nie jest trudno zauważyć że kremów na rozstępy jest mnóstwo. Właściwie każdy z bardziej znanych producentów ma w swojej ofercie tego rodzaju specyfiku. Jak zatem odnaleźć się między półkami sklepowymi? Które kremy na rozstępy wybrać, by mieć pewność, że uda się zminimalizować widoczność prążków?

Okazuje się, że sprawa wcale nie jest łatwa. Wybór odpowiedniego specyfiku zawsze należy do was samych. Z mojej strony możecie ewentualnie liczyć na krótkie podpowiedzi związane z tym, czym się kierować podczas wybierania konkretnego specyfiku.

Liczy się skład

Kupując kremy na rozstępy, należy sugerować się przede wszystkim składem specyfiku. Nie da się ukryć, że skuteczność specyfiku w dużej mierze zależy od tego, jakie substancje się w nim znalazły.

Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na to, by skład kremów na rozstępy celował w przyczyny problemu. Oznacza to, że substancje powinny wpływać na stymulowanie syntezy kolagenu i elastyny. A to dlatego, że to właśnie zerwanie włókien białkowych jest przyczyną rozstępowania się skóry.

W walce z rozstępami znaczenie mają również te substancje, które przyczyniają się do redukowania widoczności blizn oraz mają zdolność ich rozjaśniania.

Ważna jest także obecność składników, które odpowiadają za regenerację oraz zapewniają odnowę komórkową.

Kupując kremy na rozstępy, omijaj te specyfiki, które nie posiadają etykiety z wypisanymi substancjami zawierającymi się w ich składzie. Nie masz wówczas pewności, że dany specyfik faktycznie ma szansę zadziałać.

Ważne opinie

Nie wiesz czy dany krem jest faktycznie skuteczny? Zanim zdecydujesz się na jego zakup, zapoznaj się z opiniami na jego temat. Gdzie ich szukać? Rozpocznij w pierwszej kolejności od „wywiadu” wśród znajomych. Jako że rozstępy są dość powszechnym problemem, istnieje spore prawdopodobieństwo, że ktoś z kolegów lub koleżanek stosował krem, nad zakupem którego się zastanawiasz. Jeśli nie, to może są w stanie zarekomendować ci inny specyfik?

Dobrym źródłem opinii o kremach na rozstępy jest Internet. Poszukuj jednak wartościowych stron, gdzie będziesz miał pewność, że opinie dotyczące specyfików są wiarygodne. Niekiedy pojawiają się negatywne zdania, których celem jest zniechęcenie użytkowników do danego specyfiku. Musisz więc rozważnie sugerować się opiniami innych, by wybrać taki krem, który faktycznie jest w stanie zadziałać.

Cena ma znaczenie?

Wybierając krem na rozstępy, wiele osób sugeruje się ceną. Właściwie jest to dość zrozumiałe, bowiem nie wszystkich stać na najdroższe specyfiki. Trzeba jednak mieć świadomość, że nie zawsze najdroższy oznacza najlepszy. Bardzo często można spotkać się z sytuacją, że te specyfiki ze „średniej półki” sprawdzą się o wiele lepiej aniżeli specyfiki za kilkaset złotych.

Podsumowanie

Wybór odpowiednie kremu przeznaczonego do walki z rozstępami wcale nie jest łatwy. Trzeba jednak mieć świadomość, że specyfiki przeciwdziałające prążkom to tylko kosmetyki. Nie wszystkie muszą działać na wszystkich z jednakową siłą. Dlatego też, gdy jeden z polecanych specyfików nie działa, warto szukać kolejnego, by wreszcie natrafić na taki, którego stosowanie przynosi zadowalające efekty.

A Wy czym kierujecie się, wybierając specyfiki na rozstępy dla siebie? Czy wykorzystujecie wskazówki wyżej wymienione? Czy macie może jeszcze inne metody weryfikacji preparatów?

Na koniec jeszcze jedna rada – kosmetyki na prążki przynoszą najlepsze efekty wtedy, gdy stosowane są w ramach zapobiegania rozstępom. Zaś najmniej skuteczne są wtedy, gdy mamy do czynienia z białymi rozstępami – w fazie bliznowacenia.