Rozstępy – kiedy sięgać po kremy?

Rozstępy dotykają bardzo wiele osób. Wbrew pozorom nie są to wyłącznie kobiety, ale również i mężczyźni czy nawet osoby młode – w wieku dojrzewania. Większość z nich, niezależnie do tego, skąd te nieestetyczne prążki się wzięły, wiele osób sięga po kremy na rozstępy. Nie zawsze jednak takie specyfiki przyniosą oczekiwane rozwiązania. Warto więc zastanowić się, kiedy najlepiej sięgać po kremy, by w pełni wykorzystać ich potencjał. Okazuje się bowiem, że bardzo często popełniamy błąd, a winą obarczamy nie siebie, lecz właśnie kremy na rozstępy, które nie są niczemu winne.

Jak działają kremy na rozstępy?

Kremy na rozstępy, jeśli mają przynieść oczekiwane efekty, muszą bazować na odpowiednich substancjach. Biorąc pod uwagę przyczyny powstawania nieestetycznych prążków, koniecznością jest stosowanie takich preparatów, które będą stymulowały proces syntezy kolagenu i elastyny. Warto przypomnieć sobie, że rozstępy biorą się z nadmiernego i gwałtownego rozciągania skóry, co kończy się zerwaniem włókien kolagenu i elastyny – włókien odpowiadających za wytrzymałość skóry.

W kremach na rozstępy istotne znaczenie mają również te składniki, które będą odpowiadały za regenerację oraz odnowę komórkową.

Kremy na czerwone rozstępy

Jeżeli decydujemy się na stosowanie kremów na istniejące już rozstępy, należy aplikować je najlepiej wtedy, gdy prążki znajdują się w fazie zapalnej. Gdy rozstępy są czerwone, dzięki odpowiednim specyfikom można znacznie zminimalizować ich widoczność. Dzięki temu nie będą rzucały się w oczy, a jednocześnie nie pozwolimy im przejść w fazę bliznowacenia.

Dobrze, gdy kremy na rozstępy, poza składnikami odpowiadającymi za pobudzanie produkcji kolagenu, będą jeszcze zawierały substancje odpowiadające za wygładzenie oraz rozjaśnienie skóry. Warto zadbać o to, by w zasięgu naszych rąk znalazły się specyfiki zawierające np. mocznik.

Kremy na białe rozstępy

Gdy rozstępy przejdą w fazę bliznowacenia, wówczas stosowanie kremów na niewiele się zda. Szczególnie wtedy, gdy nieestetyczne prążki weszły w stadium zabliźniania się dawno temu. W takiej sytuacji koniecznością jest raczej zastosowanie odpowiednich zabiegów z zakresu dermatologii estetycznej.

Nie oznacza to jednak, że z kremów należy całkowicie zrezygnować. Specyfiki powinny stanowić formę kuracji uzupełniającej.

Zapobieganie rozstępów za pomocą kremów

Nie da się ukryć, że dzięki kremom można najskuteczniej zapobiec rozstępom. Po takie specyfiki należy sięgać najlepiej wtedy, gdy znajdujemy się w grupie ryzyka (mamy genetyczne skłonności do rozstępów, spodziewamy się dziecka lub je planujemy, korzystamy z siłowni, szybko rośniemy, ponieważ jesteśmy w wieku dojrzewania). Wówczas dzięki regularnemu stosowaniu takich preparatów będziemy w stanie nie dopuścić do pojawienia się nieestetycznych prążków.

Ważna systematyczność

Kremy na rozstępy są w stanie skutecznie zapobiec prążkom oraz znacznie zmniejszyć ich widoczność w przypadku fazy zapalnej. Trzeba jednak mieć świadomość, że poza odpowiednim składem, koniecznością jest systematyczne ich stosowanie.

Jeżeli chcemy, by specyfiki przeznaczone do walki z prążkami faktycznie przyniosły oczekiwane rezultaty, koniecznością jest aplikowanie ich nawet 2-3 razy dziennie. Zaleca się ich nakładanie zaraz po prysznicu lub kąpieli. Rozgrzana skóra jest w stanie wchłonąć znacznie lepiej dobroczynne składniki. W ten sposób efekty kuracji będą znacznie lepsze.

Jednocześnie należy pamiętać, by przez zaaplikowaniem specyfiku oraz w trakcie jego smarowania, delikatne masować skórę. W ten sposób nie tylko usprawnimy transport dobroczynnych substancji do potrzebujących komórek, ale również zwiększymy elastyczność i nadamy skórze sprężystości. A jak wiadomo – im jędrniejsza skóra, tym prawdopodobieństwo pojawienia się prążków maleje.

One Response to “Rozstępy – kiedy sięgać po kremy?”

  1. Rozstępy – kiedy sięgać po kremy? | Ciekawe strony internetowe said:

    Lut 08, 12 at 20:43

    […] się zdecydować na zastosowanie odpowiednich metod na redukcję problemu poprzecznych prążków.  Rozstępy – kiedy sięgnąć po kremy? Takie pytanie nasuwa się wielu osobom. Poniżej znajdują […]