Co pomoże na rozstepy po ciazy?

Rozstepy po ciazy to bardzo powszechny problem estetyczny, ktory dotyka kobiet rodzących dzieci. Niemal każda młoda mama w mniejszym lub większym stopniu ma problem z rozstępami, jakie pojawiły się na jej ciele po dziewięciu miesiącach ciąży. Dlaczego tak sie dzieje? Czy można zapobiec powstawaniu rozstępów w ciąży? Odpowiemy tez na pytanie, chyba najważniejsze dla młodych mam, ktore brzmi: jak skutecznie zlikwidować rozstępy po ciąży. Przeczytaj nasz poradnik i dowiedz się wszystkiego, co powinnaś wiedzieć o rozstępach, by skutecznie uporać się z tym problemem.

Dlaczego rozstępy po ciąży to tak powszechny problem? Cóż, ze względu na fizjologię okresu ciąży, kobieta w tak zwanym stanie błogosławionym jest na rozstępy szczególnie narażona. Poniżej dowiesz się, dlaczego tak się dzieje.

Przyczyny rozstępów w ciąży

Zacznijmy od tego, czym w ogóle są rozstępy. Otóż są to efekty pękania włókien kolagenowych, gdy włókienka te zostaną nadmiernie rozciągnięte. Najczęściej dzieje się tak wówczas, gdy ciało w krótkim czasie w sporym stopniu zmienia swój kształt. to dlatego rozstepy powiązane są nie tyle z nadmierną waga i masą ciała, co z częstymi wahaniami wagi, które poważnie osłabiają kondycję skóry. W czasie ciąży także stosunkowo szybko przybierasz na wadze, a dodatkowe kilogramy pojawiają się dosłownie w ciągu kilku miesięcy. dla skóry to spore wyzwanie, szczegolnie, że przecież nie tyjesz równomiernie. Najbardziej powiększają się piersi oraz brzuch i to nie przypadek, że właśnie w tych partiach ciała zlokalizowana jest większość ciążowych rozstępów, bo tam skóra rozciąga się najszybciej i w największym stopniu. W dodatku, kiedy jesteś w ciąży w twoim ciele rozgrywa się istna burza hormonów. Mało kto wie, że podnosi się wówczas i waha w sporym stopniu nie tlyko poziom hormonów płciowych, ale też kilku innych. Między innymi wzrasta poziom tak zwanego hormonu stresu czyli kortyzolu. Jaki to ma związek z powstawaniem rozstępów? niestety, całkiem spory. Kortyzol, gdy6 jest o naprawdę dużo wpływa bardzo negatywnie na fibroblasty. Są to komórki wytwarzające kolagenowe włókna. Pod wpływem kortyzolu wytwarzają włókienka osłabione, kruche, mniej rozciągliwe i podatne na pękanie. to dodatkowo sprzyja temu, że w czasie ciąży na ciele kobiety pojawiają się rozstępy.

Jak zapobiegać rozstępom?

W najlepszej sytuacji są te kobiety, które dopiero planują zostać mamą. To idealny moment, by starając się o dziecko nie tlyko łykać kwas foliowy, ale zadbać tez o kondycję skóry, bo im jest silniejsza, tym lepiej poradzi sobie z ciążowymi wyzwaniami. Jak to zrobić? Przede wszystkim regularnie masuj ciało z użyciem kremu przeciw rozstępom – taki kosmetyk bardzo dobrze sprawdza się jako profilaktyka. Możesz tez uzywać do masażu zwykłej oliwki, także znakomicie ujędrnia i natłuszcza ciało, a jest zdecydowanie tańszym wariantem do pielęgnacji. Poza tym zwróć uwagę na to, by w twojej diecie było dużo zdrowego, chudego białka oraz produkty bogate w naturalne niskonasycone kwasy tłuszczowe. to nie tlyko oliwa z oliwek, ale tez ryby i owoce morza. Warto także zastosować suplementację witaminy B, bo ma ona bardzo duży wpływ na jędrność i wytrzymałość skóry. Poza tym pamiętaj o trzymani stabilnej wagi. Lepiej mieć kilka kilogramów na plusie, ale stałą masę ciała niż na zmianę tyć i chudnąć.

Usuwanie rozstępów po ciąży

Jeśli już urodziłaś dziecko i masz rozstępy to na profilaktykę jest za późno. Czas wiec zastosować sprawdzone metody usuwania rozstępów. Podstawą będzie dobrej jakości krem na rozstepy. Poniżej zarekomendujemy ci kilka skutecznych preparatów. co jeszcze? Nadal dbaj o wagę, nie warto po porodzie brać przykładu z gwiazd i błyskawicznie chudnąć lepiej powrót do dawnej sylwetki rozłożyć w czasie. Pamiętaj też o ogromnej roli masażu./ Masuj ciało najlepiej każdego dnia, wykorzystując do tego suchą szczotkę z naturalnego włosia. to jednocześnie znakomity naturalny peeling, który usuwa martwy naskórek i wygładza ciało, a także zabieg pobudzający naturalne procesy regeneracyjne w komórkach skóry. Pamiętaj, że mechanizm powstawania rozstępów przypomina powstawanie blizn, wiec regeneracja skóry jest niezbędna, by wytworzyć nową tkankę i pozbyć się rozstępów. Oczywiście, jeśli rozstepy są szczegolnie uporczywe lub masz ich bardzo dużo warto pomóc sobie poprze współpracę z profesjonalistami to znaczy iść na serię zabiegów na rozstepy do dobrego gabinetu kosmetycznego. Głęboki peeling w połączeniu z odżywczą mezoterapia naprawdę mogą zdziałać cuda.

Dobry krem na rozstępy: czego warto używać po ciąży?

Striagen DS to prawdziwy bestseller w kategorii kosmetyków na rozstepy. Jego skuteczność porównywalna jest ze skutecznością zabiegów na rozstępy wykonywanych w gabinetach kosmetycznych. Oczywiście, cena jest zdecydowanie konkurencyjna.

Revitol Stretch Mark to bardzo skuteczny krem na rozstepy, może być stosowany profilaktycznie lub do likwidowania już istniejących rozstępów. Bezpieczny dla kobiet w ciąży.