Dobry krem na rozstępy to podstawa


Co zrobić, żeby pokonać pojawiające się na ciele rozstępy? Jest to pytanie, które pada z ust – nie tylko kobiet, ale również mężczyzn w różnym wieku. Prążki są mało estetyczne, dlatego każdy szuka sposobów, by jak najszybciej się ich pozbyć. Metod jest wiele – to nie ulega wątpliwości. Warto jednak mieć świadomość tego, że to przede wszystkim dobry krem na rozstępy jest podstawą walki z nieestetycznymi prążkami. Ale co to znaczy, że kosmetyk jest  „dobry”? O to krótki poradnik dla osób, które nie wiedzą jak uporać się z prążkami za pomocą specyfików.

Kiedy kosmetyki na rozstępy będą pomocne?

Jeśli chcemy, by kosmetyki na rozstępy okazały się skuteczne, trzeba wiedzieć, w jakich sytuacjach sprawdzą się najlepiej. Nie da się ukryć, że preparaty tego rodzaju (ale też nie wszystkie) zwykle przeznaczone są do walki z czerwonymi rozstępami w fazie zapalnej. Niektóre specyfiki jednak służą wyłącznie zapobieganiu nieestetycznym prążkom. Warto jednak wiedzieć, że są i takie specyfiki, które mogą pokonać białe rozstępy – w fazie bliznowacenia, ale tylko wtedy gdy są w miarę „świeże”.

Ważna szybka reakcja

Dobry krem na rozstępy, jeśli ma faktycznie wykazać się skutecznością, należy aplikować szybko. Chodzi o to, by nasza reakcja na pojawiające się prążki była sprawna. Nie należy zatem zwlekać, tylko zafundować rozstępom terapię szokową.

Niestety pojawiające się prążki z reguły nie dają wyraźnych znaków, które mogłyby świadczyć, że właśnie powstają. Tym trudniej jest „wyłapać” ten moment, kiedy pojawiają się rozstępy. Dlatego też walką z rozstępami najlepiej zacząć już wtedy, gdy jeszcze nasze ciało jest gładkie – pozbawione niedoskonałości. Taka akcja profilaktyczna będzie na pewno skuteczniejsza aniżeli redukcja istniejących już prążków.

Jeśli jednak nie mamy ochoty działać profilaktycznie, wcale nie trzeba tego robić. Jeśli jednak znajdujemy się w grupie ryzyka, wówczas warto bacznie obserwować

Systematyczność to podstawa

Jeśli chcemy skutecznie pokonać rozstępy za pomocą dobrych kremów, koniecznością jest nasze systematyczne działanie. Warto bowiem zdawać sobie sprawę z tego, że nawet wtedy, gdy będziemy stosować najlepsze kremy na rozstępy, nie zadziałają wtedy, gdy będziemy aplikować je doraźnie.

Jeśli decydujemy się na walkę z prążkami, koniecznością jest, by nakładać specyfik nawet kilka razy dziennie i co najważniejsze – każdego dnia. Tylko wtedy, gdy nasze działanie będzie ciągłe, a nie doraźne – uda się zlikwidować nieestetyczny problem.

Istotne odpowiednie substancje

Jeśli chcemy zlikwidować rozstępy, koniecznością jest wybranie takich specyfików, które będą posiadały odpowiednie substancje. Nie ulega wątpliwości, że nie wszystkie preparaty na rozstępy będą skuteczne. Na jakie kremy należy zatem zwracać uwagę, by pokonać nieestetyczny problem?

Przede wszystkim trzeba zadbać o obecność takich substancji, które będą odpowiadały za pobudzenie produkcji kolagenu i elastyny. Jest to ważne, ponieważ to właśnie te włóka białkowe ulegają zerwaniu, gdy dochodzi do wzmożonego wydzielania kortyzolu. Bardzo ważna jest także obecność substancji, które będą odpowiadały za regenerację i odnowę komórkową. Dobrze będzie, jeśli znajdziemy takie specyfiki, które będą zawierały składniki ze zdolnością do wygładzania istniejących blizn.

– kwas salicylowy to jeden z ważniejszych składników kremów na rozstępy. Jest to substancja, która działa złuszczająco. W ten sposób przyczynia się do zmniejszenia widoczności nieestetycznych prążków oraz wygładzenia skóry.

– wyciąg z wąkorotki azjatyckiej – zawiera w swoim składzie wiele cennych substancji, które skutecznie zwalczają nie tylko objawy, ale przede wszystkim przyczyny skórki pomarańczowej. Nie tylko odpowiada za stymulowanie pracy fibroblastów (przez co powstają nowe i zdrowe włókna białkowe – kolagen i elastyna), ale również przeciwdziała procesom starzenia się komórek.

– alfa-hydroksykwasy – są substancjami, które działają silnie złuszczająco. Usuwają martwe komórki naskórka, pobudzając produkcję pełnowartościowych komórek. Wygładzenie skóry oraz stymulowanie produkcji kolagenu to działania, które wpływają na zmniejszenie widoczności rozstępów.

retinoidy – są substancjami, które odpowiadają za wspomaganie procesów odnowy komórkowej i regeneracji naskórka. Odpowiadają za stymulowanie produkcji kolagenu, dzięki czemu skóra jest wzmocniona, a nowe prążki się nie pojawiają.

Jeśli nie wiemy, jakie specyfiki będą skuteczne, warto przejrzeć ranking kremów na rozstępy. Dzięki temu unikniemy sytuacji, kiedy to specyfik, za który zapłaciliśmy sporo nie będzie skuteczny.

Dobre kremy a umiejscowienie prążków

Warto mieć świadomość, że dobre kremy na rozstępy działają na wszystkie prążki – bez względu na to, gdzie nieestetyczne pasma się pojawiają. Jeśli wybierzemy naprawdę skuteczny specyfik, wówczas pojawiające się na udach, pośladkach, ramionach czy klatce piersiowej (piersiach) prążki znikną. Trzeba tylko postępować zgodnie z powyższymi wskazówkami i zasadami.