Domowe metody usuwania rozstępów – czy to działa?

Doskonale wiem, co czują osoby, które borykają się z rozstępami. Sama mam ten problem, jednak nie daję za wygraną. Wiele mówi się o tym, że nieestetycznych prążków – jeśli już się pojawiły – nie można wyeliminować. Może i faktycznie nie da się ich całkowicie pozbyć, ale na pewno można je w maksymalny sposób rozjaśnić. Dzięki temu staną się one dużo mniej widoczne – wręcz zauważalne. Nie trzeba też wydawać mnóstwa pieniędzy na zabiegi kosmetyczne, ponieważ domowe sposoby na rozstępy istnieją. Trzeba więc wykorzystać ich moc, w walce z prążkami. Poniżej kilka propozycji, które warto wypróbować.

Kąpiele, które poprawią sprężystość skóry

Nie od dziś wiadomo, że na powstawanie rozstępów spory wpływ ma kondycja skóry. Jeśli zaczyna ona szybko tracić jędrność i sprężystość, istnieje spore prawdopodobieństwo, że nieestetyczne prążki się pojawią. Tak jest w przypadku wielu osób. Dlatego też należy robić wszystko, by istniejące rozstępy się nie pogłębiły (przez co będą jeszcze bardziej widoczne), a jednocześnie nie pojawiły się kolejne.

Dobre efekty przynosi kąpiel z dodatkiem naparu z liści mięty. Do jej przygotowania będziemy potrzebować 7 liści tego ziela, które musimy zalać wrzątkiem (1 szklanka). Gdy zioła już się zaparzą, taki napar należy wlać do wanny (po uprzednim odcedzeniu liści) i kąpieli poddawać się przez około 10 minut. Dobrze jest taką kurację przeprowadzić kilka razy w ciągu tygodnia.

Domowe kosmetyki natłuszczające

Widoczność rozstępów (głównie tych czerwonych) możecie zmniejszyć, poprzez zastosowanie olejku lawendowego. Wystarczy, że będziecie aplikować go codziennie (a nawet kilka razy w ciągu dnia), by ujrzeć zadowalające efekty.

Domowe metody usuwania rozstępów to również balsamy do ciała przygotowane we własnej kuchni. Szczególnie polecany jest specyfik z olejkiem jojoba. Do jego przygotowania będziecie potrzebować olejku jojoba oraz masła Shea, które należy za sobą zmieszać. Do tego należy dodać kilka kropli olejków eterycznych (lawenda, mandarynka). Przygotowany w ten sposób specyfik należy nakładać w miejsca, które objęte są nieestetycznymi rozstępami. Dobrze jest stosować taki krem każdego dnia, bo to przynosi największą efektywność.

Domowe sposoby na rozstępy a skuteczność

Na pewno nie można oczekiwać cudów, ponieważ nikt nie daje nam 100-procentowej gwarancji, że rozstępy uda się pokonać. Zawsze jednak warto próbować, ponieważ szanse na zmniejszenie widoczności prążków są spore. Wszystko zależy od tego, jak często takie specyfiki stosujemy i czy  łączymy je z masażami. Nie można polegać wyłącznie na domowych sposobach, nie robiąc nic i czekając aż rozstępy same znikną. Takie cuda się nie zdarzają…

Jeśli powyższe domowe sposoby na rozstępy nie spełniają oczekiwań, zawsze można wrócić do sprawdzonych gotowych kremów na rozstępy (polecam Revitol Stretch Mark, Vichy – krem na rozstępy ), które dostępne są w drogeriach. Tylko musicie pamiętać, że trzeba je regularnie wmasowywać. Bo samo nałożenie nic wam nie da.