Witaminy na rozstępy a skład skutecznych kremów

Nikt nie chce mieć rozstępów. Nie ma się czemu dziwić, ponieważ szpecą skórę i wyglądają mało estetycznie. By się pozbyć tego defektu bardzo często sięgamy po różne kremy na rozstępy. Nie wszystkie specyfiki jednak działają. Okazuje się, że brakuje w nich podstawowych składników. Chodzi o witaminy na rozstępy, które skutecznie wspomagają proces zwalczania tego defektu. Których składników nie powinno zabraknąć i dlaczego?

Niezbędna witamina E

Nie od dziś wiadomo, że witamina E odgrywa ogromną rolę w kosmetyce. Jej dobroczynne właściwości zawdzięczamy przede wszystkim dzięki działaniu antyoksydacyjnemu. Witamina E jest silnym przeciwutleniaczem, który neutralizuje wolne rodniki przyczyniające się do przyspieszania procesów starzenia i pozbawienia skóry jędrności i sprężystości. To powoduje, że skóra jest bardziej narażona na powstawanie rozstępów. Ponadto witamina E wspomaga procesy regeneracyjne oraz przyspiesza proces gojenia się blizn.

W walce z rozstępami pomaga podnosić elastyczność i spójność skóry. Dlatego też jest bardzo ważnym elementem, wpływającym na skuteczność działań skierowanych przeciwko nieestetycznym prążkom.

Witamina E zawarta jest w wielu produktach spożywczych. Jej źródłem jest między innymi: szpinak, brokuły, masło orzechowe, orzechy. Są także kremy na rozstępy (np. Revitol Stretch Mark), których skład wzbogacony jest właśnie w tę witaminę. Takie specyfiki cechują się znacznie wyższą skutecznością, jeśli chodzi o redukcję rozstępów.

Ważna witamina D3

Jeśli chodzi o witaminy na rozstępy, nie można nie wspomnieć o znaczeniu witaminy D3. Uzupełnianie jej niedoborów jest istotne, ponieważ uczestniczy w procesach produkcji nowych komórek skóry. W ten sposób wykazuje działanie regeneracyjne, naprawiając to, co zostało „zepsute” przez rozstępy.

Witamina D3 powstaje w naszym organizmie samoczynnie, pod wpływem słońca. Jeśli brakuje nam dostępu do promieni słonecznych, dobrze jest zażywać witaminę D3 pod postacią suplementów. Polecam również wybieranie takich kremów na rozstępy, które w swoim składzie będą ją posiadały (np. Revitol Stretch Mark).

Potrzebna witamina A

W walce z rozstępami niezbędną okazuje się być także witamina A. Jej rola polega na regulowaniu procesów tworzenia się nowych komórek. Ponadto sprzyja ich regeneracji, co jest właściwością szczególnie pożądaną w przypadku leczenia rozstępów. Dlatego tak ważne jest to, by nasz organizm otrzymywał odpowiednie jej ilości.

Gdzie zatem należy szukać witaminy A? Przede wszystkim w produktach pochodzenia zwierzęcego, np. wątrobie cielęcej, tuńczyku, makreli, wołowinie. Ważne jest spożywanie również produktów mlecznych, np. twarogowego sera tłustego, mleka (3,2%), sera brie pełnotłustego, pełnotłustego sera edamskiego.

By dostarczyć skórze odpowiednie ilości witaminy A, warto sięgnąć po właściwie kremy na rozstępy. Polecam szczególnie Revitol Stretch Mark, a to dlatego, że w swoim składzie zawiera wszystkie 3 najbardziej cenne witaminy na rozstępy, które pomagają zmniejszyć widoczność nieestetycznych prążków.