Jak pokonać rozstępy w fazie zapalnej?

Choć rozstępy spędzają sen z powiek, trzeba pamiętać że nikt nie jest na nie skazany. Jeśli będziemy działać szybko, uda się pokonać nieestetyczne prążki nawet wtedy, gdy będą bardzo widoczne. Jak tego dokonać? W pierwszej kolejności należy działać szybko. Potem niezbędne okazują się odpowiednie sposoby. Które? Poniżej prezentuję krótki poradnik.

Dlaczego ważne jest szybkie działanie?

By pokonać rozstępy w fazie zapalnej, czyli wtedy, gdy są jeszcze świeże i widoczne, trzeba działać szybko. Jest to ważne z tego względu, że prążki nie preferują takiej terapii szokowej. Dzięki temu skuteczność podejmowanych przez nas działań będzie znacznie większa.

Chcąc pokonać czerwone rozstępy, należy pamiętać o systematyczności. Tylko codzienna walka z nieestetycznymi prążkami zwiększa nasze szanse na zwycięstwo. W ten sposób nie tylko zlikwidujemy defekt, ale również zapobiegniemy przeobrażeniu się rozstępów w jasno-perłowe blizny.

1. Odpowiednie kremy na rozstępy

Jeśli chcemy pokonać rozstępy w fazie zapalnej, koniecznością jest stosowanie odpowiednich kremów. Jest to ważne, gdyż właściwie to jedna z lepszych i mało inwazyjnych metod, pozwalających zapobiec rozstępom w fazie bliznowacenia. Warto jednak pamiętać, że nie wszystkie kremy na rozstępy mają jednakową skuteczność. Trzeba dokładnie zwrócić uwagę na skład specyfików – by zawierały substancje pobudzające syntezę kolagenu oraz odpowiadające za pobudzenie procesów regeneracji i odnowy komórkowej.

Sprawdzone kremy, które pozwolą pokonać rozstępy dostępne są na http://www.pokonajrozstepy.pl/.

2. Ważny masaż

Samym masażem co prawda nie zmniejszymy widoczności czerwonych rozstępów, niemniej jednak przyczynimy się do tego, że nie przejdą one w fazę bliznowacenia.

Masaż będzie skuteczny tylko wtedy, gdy czynność tę połączymy ze stosowaniem odpowiednich kosmetyków.  Jak najbardziej mogą to być te preparaty, które stosujemy do walki z rozstępami. Właściwie będzie to najlepsze rozwiązanie, ponieważ w ten sposób zwiększymy ich skuteczność.

Warto przy tym pamiętać, by nie masować skóry zbyt gwałtownie i mocno. W ten sposób zapobiegniemy pogłębianiu się prążków i rozciąganiu.

3. Peeling z kwasem glikolowym

Chcąc pokonać rozstępy w fazie zapalnej, warto pomyśleć o dobroczynnym działaniu zabiegów. Jest wiele substancji wykorzystywanych w kosmetyce, które pomagają przeciwdziałać czerwonym prążkom. Przykładem może być kwas glikolowy. Jego złuszczające właściwości odpowiadają za wygładzanie skóry i pobudzenie procesów regeneracyjnych. Kilka sesji takiego zabiegu pozwala na zawsze zapomnieć o istnieniu czerwonych prążków.

Peeling z kwasem glikolowym można wykonać w gabinecie kosmetycznym lub w domu. Bezpieczniej jednak będzie, gdy zdecydujemy się na profesjonalny zabieg. Nieumiejętne nałożenie specyfiku może spowodować  pojawienie się blizn. Lepiej więc nie eksperymentować.

4. Profesjonalna mikrodermabrazja

W walce z czerwonymi rozstępami pomóc może profesjonalna mikrodermabrazja. Jest to zabieg przeprowadzany w gabinecie kosmetycznym. Polega na mechanicznym złuszczaniu naskórka, dzięki czemu możliwa jest redukcja nieestetycznych prążków.