Jak usunąć rozstępy w fazie bliznowacenia?

Chyba nie znam takiej osoby, która przynajmniej raz nie podjęłaby walki z rozstępami. Jest to przypadłość dość nieestetyczna, która wcale nie dodaje uroku. W poprzednim wpisie było już o tym, jak zlikwidować rozstępy czerwone (w fazie zapalnej). Postanowiłam kontynuować temat, ponieważ bardzo często zdarza się tak, że walka z prążkami rozpoczyna się zbyt późno. Efektem tego są rozstępy w fazie bliznowacenia.

Jak to jest ze skutecznością kremów na rozstępy?

Kremy na rozstępy są najbardziej popularną formą walki z nieestetycznymi prążkami. O ile jednak tego rodzaju specyfiki są skuteczne w przypadku likwidacji rozstępów w fazie zapalnej, o tyle z białymi prążkami nie wszystkie kremy są w stanie sobie poradzić. Nie oznacza to jednak, że kosmetyki powinny pójść w odstawkę. Są bardzo ważne, jednak trzeba dobierać je rozważnie. Nie wszystkie kremy na rozstępy będą skuteczne (warto zajrzeć na stronę http://www.kremnarozstepy.com.pl/, by zapoznać się z najnowszym rankingiem kosmetyków).

Chcąc wybrać odpowiednie kremy na rozstępy, trzeba wziąć pod lupę ich skład. Niezbędne mogą okazać się te składniki, które odpowiadają za rozjaśnianie białych prążków oraz ich wygładzenie. Istotne znaczenie ma również obecność substancji działających regeneracyjnie i przyspieszających procesy odnowy komórkowej.

Trzeba jednak pamiętać, że tylko systematyczne działanie będzie w stanie dać zadowalające efekty. Nie można sobie więc pozwolić na aplikowanie kremów. Albo chcemy skutecznie zmniejszyć widoczność rozstępów, albo chcemy prowadzić „walkę z wiatrakami”.

Na białe rozstępy – popularne zabiegi z zakresu dermatologii estetycznej

Te najskuteczniejsze kremy na rozstępy (zajmujące wysokie pozycje w internetowych rankingach kosmetyków) warto połączyć z wykonywaniem odpowiednich zabiegów. Najlepiej sprawdzają się te z zakresu dermatologii estetycznej. Tutaj trzeba jednak liczyć się z tym, że jednorazowy seans na niewiele się zda. By ujrzeć zadowalające efekty, koniecznością jest wykonanie całej serii.

1. Peeling chemiczny

Zastanawiając się, jak usunąć rozstępy w fazie bliznowacenia, warto rozważyć peelingi chemiczne. Szczególnie polecane są zabiegi z wykorzystaniem kwasu TCA, który jest kwasem silniejszym niż kwas glikolowy. Warto przy tym zdecydować się na zabieg z substancją o dość wysokim stężeniu. Wtedy skuteczność jednorazowego seansu będzie dużo wyższa. Jeśli białe prążki nie są zbyt głębokie, wówczas istnieje szansa, że wystarczą 2-3 seanse, by defekt nie był widoczny.

Osoby zainteresowane z takim zabiegiem spotkają się właściwie w każdym profesjonalnym gabinecie z zakresu dermatologii estetycznej.

2. Mezoterapia igłowa

Chcąc zmniejszyć widoczność białych prążków, można zdecydować się na zabieg mezoterapii igłowej. Celem tego zabiegu jest wzmocnienie skóry poprzez stymulowanie produkcji kolagenu i elastyny. Zabieg nie należy do najprzyjemniejszych, ponieważ w skórę wkłuwana jest igła. Nie jest to jednak na tyle bolesne, by trzeba było kurację przeprowadzać w znieczuleniu miejscowym.

By mezoterapia igłowa była skuteczna, trzeba wykonać co najmniej 6-8 seansów. Potem, dla podtrzymania efektu zaleca się poddać dodatkowym zabiegom raz na kilka miesięcy.