Rozstępy – problem młodych dziewcząt

Już od dawna wiadomo, że rozstępy są przypadłością, z którą borykają się nie tylko kobiety ciężarne. Problem ten coraz częściej dotyczy młodych dziewcząt. A co się z tym wiąże? Oczywiście kompleksy. Nastolatki chcą wyglądać idealnie, dlatego każdy pojawiające się defekt może wpłynąć negatywnie na ich samoocenę. Jak im pomóc? Przede wszystkim uświadomić, w jaki sposób zapobiec rozstępom. A gdy na profilaktykę jest za późno – dobrze wiedzieć, jakie metody pomogą zmniejszyć widoczność prążków.

Jak nie dać się rozstępom?

Młode dziewczęta powinny pamiętać o tym, że najlepiej i najłatwiej jest zapobiec rozstępom. Wystarczy zwracać większą uwagę na to, co jemy. Wystarczy w odpowiedni sposób pielęgnować ciało. Wówczas prawdopodobieństwo pojawienia się nieestetycznych prążków będzie niewielkie. Co więc można zrobić?

Trzeba zacząć od diety. Nie chodzi jednak, by się odchudzać i głodować. Jest to wręcz niewskazane. Wystarczy kontrolować masę ciała (by nie doprowadzać do gwałtownych jej spadków lub wzrostów) oraz dbać o to, by w codziennym jadłospisie znalazły się cenne witaminy i składniki mineralne.

Kolejna ważna kwestia, jeśli chodzi o zapobieganie rozstępom, to właściwa pielęgnacja ciała. Chodzi o to, by regularnie skórę nawilżać i natłuszczać. Jeśli nastolatka ma genetyczne predyspozycje do rozstępów, powinna od razu sięgnąć po specjalistyczne kosmetyki – przeznaczone typowo do walki z prążkami.

Jak usunąć istniejące rozstępy?

Tutaj wszystko zależy od tego, w jakiej fazie znajdują się prążki. Jeśli są wyraźne i bardzo rzucają się w oczy, wbrew pozorom – to dobry znak. Wówczas wystarczą naprawdę dobre kosmetyki na rozstępy (można posiłkować się rankingiem kremów dostępnym na stronie http://www.kremnarozstepy.com.pl/, by wybrać te specyfiki, które faktycznie są skuteczne). Przede wszystkim ważne jest to, by takie preparaty zawierały odpowiednie substancje. Istotna jest obecność składników odpowiadających za stymulowanie syntezy kolagenu oraz procesów regeneracji komórek. W przypadku likwidacji białych rozstępów (w fazie bliznowacenia) koniecznością są takie specyfiki, które dodatkowo zawierają substancje wygładzające, zmiękczające oraz rozjaśniające. Tutaj trzeba zaznaczyć, że większość tanich kremów na rozstępy z białymi prążkami sobie nie poradzi (polecam te środki, które zajmują wysokie pozycje w rankingach).

Bardzo ważne jest to, by działać systematycznie. Jeśli myślimy, że samo smarowanie miejsc dotkniętych rozstępami pomoże, możemy się niemiło rozczarować, a całą winę zrzucimy na kosmetyki. To stąd się bierze wiele negatywnych opinii. Tymczasem wystarczyłoby działać regularnie – każdego dnia nałożyć specyfik – i połączyć to z masażem, by ujrzeć zadowalające efekty.

Na białe rozstępy pomóc mogą niektóre zabiegi z zakresu dermatologii estetycznej (np. mezoterapia igłowa, peelingi chemiczne, fraxel laser). Trzeba jednak liczyć się z tym, że dla nastolatek jest to ogromny wydatek. Dlatego najlepiej zapobiegać prążkom, stosując naprawdę dobre kremy na rozstępy.