Aloes na rozstępy – czy to działa?

W walce z rozstępami chętnie sięgamy po domowe sposoby. Wiadomo – kosztuje to znacznie mniej. Ale czy faktycznie działa? Wszystko zależy od tego, po jakie domowe mikstury sięgamy. Ja chętnie sięgam po substancje pochodzące z roślin. Aloes na rozstępy jest jedną z możliwości. Ale czy będę was w stanie przekonać, że to działa?

Wyciąg z aloesu a dobroczynne właściwości

Sok z aloesu można nazwać zupełnie naturalnym antybiotykiem. Jednak jego właściwości to nie tylko walory zdrowotne, ale również pielęgnacyjne.

Przede wszystkim warto wiedzieć, że zawarte w nim substancje działają antybakteryjnie i przeciwzapalnie. Ponadto wykazuje właściwości wspomagające gojenie się ran. Działa więc regeneracyjnie. W walce z rozstępami sprawdza się więc znakomicie.

Tutaj http://rozstepy.pl/aloes-cudowny-lek-na-rozstepy.html znajdziecie tego potwierdzenie, bo to nie tylko moje zdanie.

Gdzie szukać aloesu?


Tak naprawdę wystarczy, że zakupimy sobie doniczkową roślinę. Bowiem to w liściach znajduje się dobroczynny sok. Można też zakupić gotowy sok w aptece. Jest jeszcze jedno rozwiązanie – gotowe kosmetyki na rozstępy, które zawierają w swoim składzie wyciąg z aloesu.

Jak przygotować domowe kosmetyki z aloesu?

Teoretycznie można nakładać sam żel aloesowy. Warto jednak mieć świadomość, że nie zawsze przyniesie to dobre efekty. Dużo lepiej jest czynne substancje żelu aloesowego połączyć z innymi składnikami. Poniżej prosty przepis na własny krem aloesowy.

Składniki:

– ¼ szklanki aloesowego żelu (do kupienia w aptece / można też go wycisnąć z domowej rośliny),

–  ½ szklanki oliwy z oliwek,

– witamina E (olejek pozyskany z 4 kapsułek),

– witamina A (z 2 kapsułek).

Przygotowanie:

Składniki należy ze sobą połączyć w niewielkiej miseczce, dokładnie je mieszając. Następnie powstały krem należy posmarować na miejsca dotknięte rozstępami. Resztę specyfiku należy umieścić w szczelnym opakowaniu do następnego użycia. Krem należy przechowywać w lodówce, by na dłużej zachować jego trwałość.

Taki aloesowy krem można stosować nawet 2 razy dziennie, jeśli ma zastąpić tradycyjne kosmetyki na rozstępy. Jeżeli jednak aloes na rozstępy jest tylko kuracją wspomagającą (jak to było w moim przypadku), wystarczy tylko aplikacja raz dziennie.

Jakie kremy na rozstępy zawierają aloesowy ekstrakt?

Stosowałam już wiele kosmetyków na rozstępy, mogę więc powiedzieć, że moje doświadczenie w tym zakresie jest spore. Dlatego muszę stwierdzić, że przez moje ręce nie przewinęło się zbyt wiele kosmetyków z zawartością aloesu.

Aloes na rozstępy zawiera między innymi oliwka Johnson’s Baby (Alove Vera + Vitamin E). Co do skuteczności tego specyfiku, jeśli chodzi o walkę z istniejącymi już prążkami, miałabym pewne wątpliwości. Nie ulega natomiast dyskusji fakt, że jest to kosmetyk doskonale nawilżający oraz natłuszczający. Polecam jedynie do zapobiegania rozstępom.

Drugim kosmetykiem, który zawiera ekstrakt z aloesu jest Revitol Stretch Mark. Jest to krem, który cieszy się dobrymi opiniami, ponieważ pozwala zmniejszyć widoczność nie tylko czerwonych prążków, ale również białych rozstępów. A to wszystko dzięki kompleksowemu składowi – substancjom, które skutecznie rozprawiają się z uporczywymi prążkami (np. skwalen, witamina E, witamina A, GSE – Grapefruit seed extract).