By odchudzanie nie było przyczyną rozstępów

Wiele jest osób, które narzekają na powstawanie rozstępów zaraz po odchudzaniu. Właściwie nie ma się czemu dziwić, ponieważ zwykle sięgamy po dość radykalne metody walki ze zbędnymi kilogramami, czego efektem ma być szybka ich utrata. To zaś skutkuje nie tylko efektem jo-jo, ale również rozstępami. Nie oznacza to jednak, że odchudzanie zawsze wiąże się z powstawaniem nieestetycznych prążków. Trzeba tylko wiedzieć, jaką taktykę obrać, by cały proces zakończył się sukcesem, a na skórze nie pojawił się ani jeden rozstęp. Poniżej prezentuję kilka cennych wskazówek do wykorzystania.

Nie stosuj drastycznych głodówek

Jedną z przyczyn powstawania rozstępów są drastyczne głodówki – diety ograniczające ilość dostarczanych kalorii do minimum. Należy z nich bezwzględnie zrezygnować. W wieku przypadkach tak na dobrą sprawę wystarczą wyłącznie drobne zmiany żywieniowe plus jakieś tabletki wspomagające proces odchudzania (Slimette, Acai Berry Select, Hoodia Gordonii Plus), a efekty będą naprawdę zadowalające. Nie tylko pozbędziemy się zbędnych kilogramów, ale również nie dopuścimy do pojawienia się nieestetycznych prążków.

Trać kilogramy powoli

Wiadomo, że każdy chciałby jak najszybciej pozbyć się zbędnych kilogramów. Dlatego tak bardzo popularne są te najbardziej drastyczne kuracje odchudzające, które zapewniają gwałtowny spadek masy ciała. Rezultatem tego jest szybka utrata elastyczności skóry, co prowadzi do powstawania nieestetycznych prążków.

Dlatego też, chcąc pozbyć się zbędnych kilogramów, dobrze jest odchudzać się powoli. Dajmy sobie więcej czasu, a wtedy nie będzie trzeba walczyć z powstającymi rozstępami. Zamiast schudnąć 15 kilogramów w dwa tygodnie, schudnijmy w miesiąc. Wówczas prawdopodobieństwo pojawienia się prążków będzie znacznie mniejsze.

Stosuj odpowiednie kremy na rozstępy

Jako że odchudzanie jest uznawane za dość częste przyczyny rozstępów, warto zawczasu zacząć stosować odpowiednie kremy. Istotne znaczenie ma tutaj skład takich specyfików – muszą zawierać substancje, stymulujące syntezę kolagenu. W ten sposób przyczynimy się do wzmocnienia skóry i zwiększenia jej odporności na utratę elastyczności.

Trzeba jednak pamiętać o tym, by w swoim działaniu być niezwykle konsekwentnym. Chodzi przede wszystkim o to, by smarować skórę nawet wtedy, gdy prążki jeszcze się nie pojawiły. I to w dodatku nawet dwa razy dziennie.

Masuj skórę codziennie podczas aplikacji kosmetyków

Samo nakładanie kremów może nie wystarczyć, dlatego zaleca się jeszcze masaż. Masowanie miejsc najbardziej narażonych na powstawanie prążków podczas odchudzania jest bardzo ważne. Dobrze jest masaż wykonywać przed każdorazową aplikacją specyfików, a potem jeszcze w trakcie wcierania w skórę.

Pamiętajmy jednak, że nie tylko odchudzanie to przyczyny rozstępów. Tak naprawdę jest ich znacznie więcej. Zainteresowanych odsyłam jeszcze na stronę http://www.vitalab.pl/blog/2009/03/co-wywoluje-rozstepy.html. To krótki artykuł skupiający się wyłącznie na przyczynach powstawania prążków.

One Response to “By odchudzanie nie było przyczyną rozstępów”

  1. nitqa said:

    sie 23, 12 at 11:35

    staram się zawsze odchudzac tak (na szczęście nie trwam w stanie permanentnego odchudzani), żeby jak najmniej na tym stracić, bo przyczyny rozstępów (vide: http://www.kremnarozstepy.com.pl/przyczyny-pojawienia-sie-rozstepow.html )bywają bardzo różne, ale wydaje mi się że głównym z nich jest osłabienie skóry w wyniku takiego a nie innego modelu odżywiania współcześnie żyjących osób