Domowe sposoby na rozstępy

Jest ich multum. Problem jedynie w tym, że my jesteśmy na bakier z systematycznością i spodziewając się cudów (oczekując ich bardzo niecierpliwie) bardzo szybko poddajemy się i rezygnujemy ze wszelkich działań. Tymczasem nawet domowe sposoby na rozstępy mogą zdać egzamin, choć faktem jest, że zazwyczaj dzieje się tak dopiero po kilku miesiącach ich stosowania.

Rozstępy są zwykle wynikiem przyrostu masy ciała, a często pojawiają się w czasie ciąży. Oczywiście w myśl starej zasady lepiej jest zapobiegać niż leczyć, w związku z tym, nie powinno się dopuszczać do ich powstawania, żeby potem nie trzeba było się ich pozbywać. Jeśli jednak znajdujesz się w tej grupie, która miała mniej szczęścia i na twoim ciele pojawiły się szpecące blizny, nie powinnaś się załamywać i jak najszybciej wziąć się do pracy. Przy jednoczesnym zapobieganiu rozstępom ich usuwanie jest zwykle łatwiejsze. Zapobieganie powstawaniu nowych rozstępów uchroni cie przed poddawaniem się kosztownym operacjom. W większości przypadków, rozstępy można usunąć uzbrajając się w cierpliwość i znając kilka faktów na temat ich usuwania.

Czy chcesz usunąć rozstępy? Możesz, oto recepta:

Rozstępy pojawiają się na skórze, gdy rozciąga się ona zbyt szybko. Najczęściej występują one u kobiet w ciąży, ale mogą również wystąpić w wyniku jakiegokolwiek szybkiego przyrostu masy ciała lub masy mięśniowej. Rozstępy mogą się również pojawić w wyniku zbyt szybkiego wzrostu w okresie dojrzewania.
Jeśli chcesz się ich pozbyć domowymi sposobami i tak musisz zaopatrzyć się w parę specyfików, które pomogą ci w ich usuwaniu.
W tym asortymencie powinny się znaleźć:

  • Oliwa z oliwek
  • Masło kakaowe
  • Masło shea
  • Olej kokosowy
  • Pojemnik na balsam

Krok 1
Na początku w rondelku powinnaś roztopić 1 / 4 filiżanki masła kakaowego do płynnej konsystencji. Masło kakaowe pomaga zadbać o większą elastyczność skóry. Dzięki temu, pomaga usunąć rozstępy.

Krok 2
Dodaj 1 / 4 szklanki oleju kokosowego do roztopionego masła kakaowego, które wraz z olejem uelastyczni naszą skórę. Olej kokosowy jest używany w tradycji polinezyjskiej do zapobiegania powstawaniu rozstępów oraz do redukcji tych, które się już pojawiły. Dzięki temu Polinezyjki ciesza się gładką skórą przez wiele, wiele lat.

Krok 3
Tak przygotowaną mieszankę po dokładnym rozpuszczeniu i połączeniu wszystkich składników należy zdjąć z ognia i dodać 1 / 4 filiżanki masła shea. Masło Shea posiada ziarnistą fakturę, dlatego nie należy go zbyt mocno nagrzewać i usunąć z ognia przed zagotowaniem.

Krok 4
Trzymaj mieszankę na ogniu tak długo, aby stopić masło shea. Zanim dodasz do garnka to masło pokrój je na małe kawałeczki. Dzięki temu ładnie się stopi, całość nie będzie miała możliwości zagotowania się i nie nabierze ziarnistej faktury.

Krok 5
Kiedy już masło shea jest roztopione, dodaj 1 / 4 szklanki oliwy z oliwek i dobrze wymieszaj. Zarówno masło Shea jak i oliwa z oliwek zawierają witaminę E, która pomaga leczyć i odbudować tkanki skóry.

Krok 6
Kolejnym krokiem jest zdjęcie mikstury z ognia i umieszczenie jej w pojemniku, aby mogła ostygnąć. Gdy całkowicie ostygnie powinna przybrać delikatną, kremową konsystencję.

Krok 7
Mieszaninę powinno się wsmarowywać w skórę dotkniętą rozstępami dwa razy na dobę.

Krok 8
Pamiętaj o tym, że aby skóra mogła się szybko zregenerować, powinno się ją dobrze nawodnić. W diecie powinno się zatem znaleźć odpowiednia ilość płynów. Najlepiej jeśli zdecydujesz się na niegazowaną wodę mineralną. Jest ona bogata w składniki potrzebne do prawidłowego funkcjonowania organizmu, a także doskonale gasi pragnienie. Aby być dobrze nawodnionym, powinnaś spożywać około dwóch litrów wody dziennie. Picie wystarczającej ilości wody zapewnia, że skóra jest zdrowa i wygląda pięknie.

Krok 9
W twojej diecie na rozstępy powinno być dużo produktów bogatych w witaminy i minerały oraz białka. Jedz dużo produktów świeżych. Warzywa i owoce zawierają witaminy, które wpływają na to, że skóra wygląda zdrowo i pięknie, a białko dostarczy skórze budulca do odbudowy uszkodzonych struktur.

Krok 10
Powinnaś włączyć do swojej diety suplementy bogate w witaminę C lub dostarczać jej organizmowi w postaci tabletek. Witamina C sprawia, że wiązania kolagenowe szybciej się odbudowują kolagen sprawia natomiast, że skóra jest elastyczna, bardziej rozciągliwa i mniej podatna na tworzenie się rozstępy.

Krok 11
Raz na tydzień korzystaj z peelingu, który usunie złuszczający się naskórek, a przy tym pomoże skórze się zregenerować i odsłonić zdrową skórę.
A jakie ty masz pomysły na pozbycie się rozstępów, wykorzystując naturalne składniki do walki z rozstępami?