Kremy na rozstępy – nasz ranking

Walka z rozstępami za pomocą kremów jest dość powszechną metodą. A to dlatego, że kosmetyki na rozstępy są łatwo dostępne oraz wygodne w użyciu. Niestety nie wszystkie specyfiki kosmetyczne są jednakowo skuteczne, a i nie wszystkie są odpowiednie do likwidowania białych rozstępów – w fazie bliznowacenia. By nie wyrzucać pieniędzy w błoto, warto wiedzieć, jakie kremy na rozstępy godne są zainteresowania.

Po niżej prezentuję ranking kremów wspomagających walkę z rozstępami? Które preparaty okażą się najskuteczniejsze?

Revitol Stretch Mark


Jest to krem, który zajmuje pierwsze pozycje wielu rankingów preparatów zwalczających nieestetyczne prążki. Jest także i naszym liderem.

Revitol Stretch Mark zawiera wszystkie niezbędne substancje przyczyniające się do redukcji rozstępów. Stymulując syntezę kolagenu zwiększa wytrzymałość skóry oraz chroni przed nadmiernym rozciąganiem. W ten sposób jednocześnie zapobiega pojawieniu się kolejnych prążków. Natomiast zawarte w nim witaminy oraz składniki mineralne odpowiadają za zwiększoną regenerację oraz odnowę komórkową.

Revitol Stretch Mark może być stosowany jako skuteczny krem zapobiegający pojawianiu się rozstępów u osób szczególnie narażonych na ich powstawanie (nastolatki, osoby korzystające z siłowni, osoby mające tendencję do gwałtownych wahań masy ciała, osoby ze skłonnościami genetycznymi). Krem nadaje się również do redukowania widoczności rozstępów – zarówno tych w fazie bliznowacenia, jak i fazie zapalnej.

Efekty?  Regularne stosowanie preparatu – smarowanie miejsc objętych rozstępami i delikatne wmasowywanie go przyczynia się do znacznej redukcji czerwonych rozstępów. Prążki, które były widoczne, bledną i wygładzają się. Są niewidoczne dla oka i niewyczuwalne w dotyku. Skuteczność kremu jest tak silna, iż Revitol zmniejsza widoczność białych rozstępów. Dużo lepiej radzi sobie ze świeżymi białymi prążkami aniżeli tymi kilkuletnimi, jednakże i w tym wypadku redukcja widoczności jest możliwa.

Lierac Phytolastil Solute


To preparat przeznaczony do likwidacji istniejących już rozstępów. Wyciąg z bluszczu, wyciąg z przywrotnika i wyciąg ze skrzypu wpływa na poprawę kondycji skóry, pobudzając fibroblasty do produkcji pełnowartościowych włókien białkowych – kolagenu i elastyny.

Producent gwarantuje wyraźne spłycenie głębokości rozstępów oraz zmniejszenie ich widoczności. Dodatkowo przywraca jednolity koloryt skóry.

A  jakie rezultaty pojawiają się faktycznie? Już po około 3 tygodniach stosowania kremu kondycja skóry wyraźnie poprawia się. Skóra jest jędrniejsza (bardzo możliwe, ze to także dzięki systematycznemu masażowi miejsc objętych rozstępami). Czerwone rozstępy faktycznie zmniejszają swoją widoczność i stają się węższe. Niestety walka z białymi prążkami nie przynosi zadowalających rezultatów, mimo że prążki w fazie bliznowacenia znajdowały się zaledwie kilka tygodni.  Nawet przedłużenie kuracji do 8 tygodni (zgodnie z zaleceniami producenta) nie pomogło. „Stare” jasno-perłowe rozstępy nie zmniejszyły swojej widoczności.

Rilastil Intensive


To kolejny preparat „z wyższej półki”, który przeznaczony jest do walki z rozstępami. Zawiera w swoim składzie wiele dobroczynnych substancji, których celem jest wzmocnienie oraz zwiększenie wytrzymałości skóry i odporności na rozciąganie. Składniki przyczyniają się również do pobudzenia produkcji kolagenu i elastyny, zwiększając spoistość skóry.

Producent gwarantuje, że regularne stosowanie kremu (najlepiej nieprzerwanie przez kilka miesięcy) pozwala na zredukowanie widoczności rozstępów oraz spłycenie ich głębokości.

Faktyczne efekty? Skóra już po pierwszych tygodniach delikatnego wmasowywania kremu staje się gładsza i wyraźnie jędrniejsza. Czerwone rozstępy rzeczywiście zaczynają blednąć (co na pewno nie jest efektem wchodzenia w fazę bliznowcenia), aczkolwiek nadal są widoczne, by dokładniejszym przyjrzeniu się. Niestety mimo bogactwa składników, nie udało mi się zlikwidować starych rozstępów sprzed kilkunastu miesięcy. Świeże białe prążki udało się wyraźnie spłycić, aczkolwiek widoczne są nadal.

By zwiększyć skuteczność działania kremu, zapewne trzeba by było zastosować dodatkowo specjalne ampułki z tej samej serii. To zaś automatycznie sprawia, że koszt takiej kuracji antyrozstępowej znacznie wzrasta.

Dax Cosmetics Ideal Body


To krem, który przede wszystkim jest tańszy od poprzedników. I jak się okazało – to wpłynęło w dużym stopniu na jego skuteczność. Co prawda specyfik zawiera substancje niezbędne do odnowienia struktury kolagenu oraz przyspieszające odnowę komórkową skóry.

Choć producent zapewniał, że zmniejszenie widoczności rozstępów następuje dość szybko, nieznaczną redukcję prążków można zauważyć dopiero po kilku miesiącach, i to dość intensywnego stosowania preparatu.

Podsumowanie

Niezaprzeczalnie „numerem jeden”, jeśli chodzi o walkę z rozstępami, jest Revitol Stretch Mark. Jest to preparat, który zwalcza zarówno czerwone prążki, jak i białe rozstępy. Jest niezwykle skuteczny w przypadku zapobiegania rozstępom. Bezpieczny dla kobiet w ciąży.

Pozostałe specyfiki na rozstępy także działają, aczkolwiek na efekty zwykle trzeba czekać znacznie dłużej, a i nie zawsze rezultaty będą zadowalające.